FaceBook

Przeciwdziałanie ubóstwu dzieci

Ubóstwo dzieci w krajach Unii Europejskiej jest niezwykle istotnym ekonomicznym i społecznym problemem. Na 100 milionów dzieci żyjących w Unii ubóstwem jest zagrożonych prawie 20 milionów.

W dniach 9 – 11 marca w Bratysławie odbyło się regionalne spotkanie UNICEF, którego celem była budowa efektywnej strategii na rzecz walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym dzieci w naszym regionie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Słowenii, Słowacji, Czech i Polski, UNDP oraz przedstawiciele UNICEF z Nowego Jorku i Genewy jak również niezależni eksperci.

Podczas spotkania zaplanowano działania jakie zostaną podjęte przez Komitety Narodowe UNICEF w poszczególnych państwach oraz uzgodniono wspólną strategię działań.

Ze strony Polski w spotkaniu uczestniczyli Marek Krupiński Dyrektor Generalny UNICEF Polska oraz Ewa Falkowska Dyrektor ds. Advocacy.
Data publikacji: 15.03.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.