FaceBook

Przepustka do życia za 40 groszy

Aktorka, która została Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF wraz z pracownikami tej organizacji wróciła z roboczej podróży do Afryki. Teraz wspólnie z UNICEF Polska rozpoczyna ogólnopolską kampanię na rzecz ratowania życia dzieci w najbiedniejszym kraju na świecie.

siodelko

W dniu 11 maja 2006 r. w Warszawie UNICEF, na konferencji prasowej z udziałem Pani Ambasador Dobrej Woli, Małgorzaty Foremniak, rozpoczyna ogólnopolską kampanię "Przepustka do życia". Jej celem jest zebranie funduszy na zakup szczepionek przeciwko odrze dla ponad 200 tysięcy dzieci w Sierra Leone. W kampanię zaangażowały się liczne media ogólnopolskie: telewizja, prasa, radio, internet. 21. maja w TVP2 został wyemitowany film dokumentalny w reż. Mariusza Malca, z podróży Małgorzaty Foremniak do Sierra Leone.

Przygotowywana jest również specjalna akcja edukacyjna dla szkół i wyższych uczelni. Przybliży ona dzieciom i młodzieży problemy, z jakimi muszą się zmagać ich rówieśnicy na innym kontynencie. Młodzi ludzie będą mieli możliwość aktywnego włączenia się w kampanię pomocy dzieciom w Sierra Leone.

Sierra Leone to kraj o najwyższej na świecie śmiertelności dzieci, co trzecie nie dożywa piątych urodzin. "Najtragiczniejsze jest to, że dzieci umierają tam z powodu błahych chorób, na które od dawna znamy lekarstwa" - mówi Małgorzata Foremniak. "Nawet zwykła odra jest dla nich śmiertelna. Życie tysięcy najmłodszych uratowałaby kosztująca 40 groszy szczepionka."

Sierra Leone było jednym z lepiej rozwijających się krajów Afryki Zachodniej. Kopalnie diamentów, złoża rutylu, dobre gleby stanowiły znaczny potencjał tego państwa. Niestety, wyniszczająca, ponad 10-letnia wojna domowa, doprowadziła Sierra Leone do skrajnej ruiny.

UNICEF jest jedyną organizacją, która finansuje i dostarcza szczepionki dla dzieci w Sierra Leone.

Wsparcie kampanii potwierdziły już: Telewizja Polska, Cyfra+, VH1, radio TOK. FM, Polityka, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Zwierciadło, Viva!, Przyjaciółka, Tele Świat, To i Owo, Życie Warszawy, Kurier Szczeciński, Kurier Lubelski, oraz portale Onet.pl, Grono.net i Allegro.pl a także firma Matrix.pl.

Data publikacji: 11.05.2006
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.