FaceBook

RADOSNY POWRÓT DO SZKOŁY 2006

Pomóż spełnić marzenia dzieci z domów dziecka!

Ponad 20 000 dzieci w Polsce przebywa w domach dziecka. Powrót do szkoły to dla nich kolejne zderzenie z brutalną rzeczywistością. Ich rówieśnicy wracają z wakacji nad morzem czy w górach. Witają rok szkolny z nowym plecakiem i kolorowymi przyborami. Dzieci z domów dziecka mają stare tornistry, bure zeszyty i książki odziedziczone po starszych kolegach.

UNICEF Polska, dzięki finansowej pomocy zaangażowanych w akcję firm, chce sprawić by pierwszego września dzieci z domów dziecka poczuły, że nie są gorsze od innych i żeby z radością rozpoczęły kolejny rok nauki.

Wybierzemy domy dziecka z najbiedniejszych regionów Polski i podarujemy każdemu dziecku w wieku szkolnym plecak, kolorowe zeszyty, segregator oraz przybory szkolne w zależności od wieku dziecka. Nie zapomnimy też o najmłodszych dzieciach, dla których przygotujemy zabawki edukacyjne oraz przybory plastyczne (bloki, kredki, kolorowanki). Większość produktów będzie pochodzić z asortymentu UNICEF. Część zostanie dokupiona lub przekazana przez firmę produkującą artykuły szkolne.

W 2005 roku miała miejsce pierwsza edycja akcji Radosny powrót do szkoły. Dzięki szczodremu wsparciu firm biorących w niej udział przekazaliśmy prezenty dla 290 dzieci z ośmiu domów dziecka.

W tegorocznej edycji akcji planujemy dotrzeć do około 400 dzieci. Szacujemy, że zestaw szkolny dla jednego dziecka będzie kosztował około 120 złotych. W jednym domu dziecka przebywa średnio 30 - 60 dzieci.

Akcja Radosny powrót do szkoły ma podwójną wartość. Przekazując pieniądze na zakup produktów UNICEF, firmy biorące udział w akcji pomagają nie tylko dzieciom w Polsce, ale także wspierają działania UNICEF na rzecz dzieci w najbiedniejszych krajach świata.

Firmy, które wezmą udział w akcji zostaną wyróżnione honorowym dyplomem oraz odznaczeniem uczestnika akcji Radosny powrót do szkoły.

Data publikacji: 22.06.2006
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.