FaceBook

RADOSNY POWRÓT DO SZKOŁY 2007

Zakończenie trzeciej edycji akcji Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF

Pierwszy dzień szkoły dla dzieci z domów dziecka

Pomoc dla dzieci w krajach rozwijających się

Ponad 20 000 dzieci w Polsce przebywa w domach dziecka. Nie wszystkie mają możliwość mieszkać w rodzinnych domach dziecka, w których panuje domowa, rodzinna atmosfera. Większość dzieci nadal jest kierowana do placówek państwowych, gdzie nawet najtroskliwsza opieka wychowawców nie zastąpi domowego ciepła.

Powrót do szkoły pierwszego września to dla dzieci z domów dziecka jeden z trudniejszych dni w roku i kolejne zderzenie z szarą rzeczywistością. Ich rówieśnicy wspominają wakacje nad morzem, czy w górach albo rodzinna wyjazdy na działkę. Witają rok szkolny z nowym plecakiem i kolorowymi przyborami. Tymczasem dzieci z domów dziecka mają stare tornistry i książki odziedziczone po starszych kolegach. Nie mogą pozwolić sobie na zakup modnych, kolorowych zeszytów i przyborów szkolnych.

Polski Komitet Narodowy UNICEF już po raz trzeci zorganizował akcję Radosny powrót do szkoły. Dzięki pomocy finansowej oraz bezpłatnemu wsparciu logistycznemu mieliśmy możliwość przekazać prezenty 320 dzieciom z placówek w całej Polsce, w tym dzieciom z okolic Częstochowy poszkodowanym w czasie wiosennej nawałnicy na tych terenach.

W czasie wszystkich edycji akcji Radosny powrót do szkoły, dzięki szczególnemu zaangażowaniu firm oraz osób prywatnych, przygotowaliśmy paczki dla 940 dzieci. Każde dziecko dostało plecak, zeszyty, piórnik, segregatory, podstawowe przybory szkolne. Najmłodsze dzieci dostały, zabawki edukacyjne, koszulki i przybory plastyczne. Większość produktów pochodziła z asortymentu UNICEF.

Chcielibyśmy podziękować gorąco wszystkim poniżej wymienionym firmom za zaangażowanie i przekazaną pomoc finansową:

 • Kredyt Bank SA
 • KPMG Sp. z o.o.
 • Mennica Polska SA
 • Bank PKO BP SA
 • LINKLATERS WARSAW
 • ADAMED Sp. z o.o (firma ADAMED Sp. z o.o przekazała również ołówki i długopisy dla dzieci)
 • F5
 • Bryksy Zp. Z o.o.
 • Przedsiębiorstwo Deweloperskie BRYKSY Sp. z o.o.

DHL Polska zobowiązał się do bezpłatnego dostarczenia paczek dla dzieci. DHL jest światowym partnerem logistycznym UNICEF.

Warto podkreślić, żę akcja Radosny powrót do szkoły ma podwójną wartość. Pomagając dzieciom w Polsce i przekazując fundusze na zakup produktów z asortymentu UNICEF pomagacie Państwo dzieciom w krajach objętych działaniami UNICEF.

W 155 krajach świata UNICEF wyposaża szkoły, dostarcza podręczniki, szkoli nauczycieli. Kiedy wydarzy się klęska żywiołowa, organizowane są przenośne szkoły, dzięki którym dzieci mogą kontynuować naukę i mieć poczucie bezpieczeństwa.

 • Równowartość 70 złotych kosztuje podwójna tablica szkolna, 2 gąbki, 200 sztuk kredy białej i kolorowej, pozwalające nauczycielowi na prowadzenie lekcji
 • Kwota 670 złotych wystarczy na zakup zestawu "szkoła w pudełku" zawierającego materiały szkolne, zeszyty i książki dla 80 dzieci, a także materiały dla nauczyciela.

Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w akcji Radosny powrót do szkoły w 2008 roku.

Data publikacji: 04.09.2007
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.