FaceBook

Róg Afryki i Sahel - dlaczego wciąż potrzebna jest Twoja pomoc?

Szacunkowa liczba dzieci wymagająca natychmiastowego leczenia niedożywienia (lipiec 2012). Prosimy o Twoją pomoc!

afryka_rog_afryki_sahel

Właśnie minął rok, odkąd rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy dla dzieci w Rogu Afryki. Od kilku miesięcy UNICEF prowadzi również działania pomocowe na rzecz poprawy sytuacji w krajach tzw. Sahelu. Wiecie gdzie to jest, co to znaczy i dlaczego potrzebna jest tam nasza wspólna pomoc?

Róg Afryki oraz Sahel to nazwy dwóch sąsiadujących ze sobą regionów geograficznych w Afryce. Sahel rozciąga się pasmowo, od zachodniego do wschodniego wybrzeża Afryki, obejmując obszar od południowych granic Sahary do północnych obrzeży Sudanu. Róg Afryki to region geograficzny we wschodniej Afryce, którego nazwa pochodzi od charakterystycznego kształtu wschodniego wybrzeża. Obydwa obszary od wielu lat borykają się z problemami suszy i głodu. UNICEF, dzięki wsparciu Darczyńców z całego świata, jest obecny w tych krajach i poprzez długofalowe programy pomocy poprawia rzeczywistość żyjących tam dzieci.

Dzięki wsparciu Darczyńców takich jak Ty, w Rogu Afryki, od skutków skrajnego niedożywienia uratowaliśmy w mijającym roku ponad milion dzieci. Kontynuujmy tę pomoc, bo jest ona skuteczna!

banner_sahelv2

Jak podawaliśmy w zeszłym roku, przyczyny kryzysu żywnościowego w Rogu Afryki są złożone. Na tak tragiczną sytuację w regionie złożyły się przede wszystkim:

  • skutki najgorszej od 60 lat suszy,
  • gwałtowny wzrost cen żywności,
  • niestabilna sytuacja polityczna.

Sytuacja w Sahelu niestety jest bardzo podobna. Za główną przyczynę kryzysu uważa się:

  • notorycznie występujące niedobory żywności,
  • powtarzające się susze.

Kryzys żywnościowy w Rogu Afryki i Sahelu to przede wszystkim wielka tragedia dla milionów dzieci. W tym momencie natychmiastowej pomocy żywieniowej wciąż potrzebuje 872 tys. dzieci w krajach Rogu Afryki i prawie 1,1 mln dzieci w krajach Sahelu. Aby kontynuować działania pomocowe potrzebujemy Twojego wsparcia. POMÓŻ TERAZ!

Data publikacji: 08.08.2012
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.