FaceBook

Róg Afryki - podsumowanie dotychczasowych działań UNICEF

UNICEF szacuje, że w Rogu Afryki ponad 2 mln dzieci cierpi z powodu niedożywienia, z czego około 0,5 mln z nich jest na granicy śmierci. Od momentu, kiedy po raz pierwszy poprosiliśmy Państwa o wsparcie, mija właśnie miesiąc. Reakcja Darczyńców UNICEF Polska na tę tragedię była natychmiastowa. W sumie, na ratowanie dzieci w Rogu Afryki, przekazali już Państwo ponad pół miliona złotych.

Na ratowanie dzieci w Rogu Afryki Darczyńcy UNICEF Polska przekazali już 533 707 zł! Zobaczmy, co udało się zrobić dzięki Państwa darowiznom:

3 sierpnia do Nairobi (Kenia) poleciał już 4-ty samolot z pomocą humanitarną - m.in. z żywnością terapeutyczną, zestawami sanitarnymi oraz tabletkami uzdatniającymi wodę (obejrzyj film z poprzednich transportów)

w Kenii UNICEF zapewnia pomoc 78 tys. niedożywionych dzieci oraz 24 tys. kobiet w ciąży

UNICEF wysłał w lipcu ponad 1 405 ton zapasów żywności dla ofiar suszy na południu Somalii i 2 061 ton zapasów żywności dla poszkodowanych w Etiopii

pomocą humanitarną w samej Somalii objęliśmy ponad 65 tys. dzieci

dystrybuujemy witaminę A, tabletki odrobaczające i lekarstwa przeciwko odwodnieniu (tzw. ORS)

w Etiopii UNICEF dostarczył 350 zestawów szkolnych oraz namioty, które zapewnią przestrzeń do nauki 28 tys. dzieci

przeprowadziliśmy kampanie szczepień przeciwko odrze i polio w Kenii (obecnie trwa kampania, która swoim zasięgiem obejmuje ok. 144 tys. dzieci poniżej 15 roku życia) oraz w Somalii (zaszczepiono 40 tys. dzieci poniżej 5 roku życia oraz 46 tys. kobiet)

w Etiopii trwa kampania szczepień przeciwko odrze, obejmująca swym zasięgiem dzieci od 6 do 59 miesiąca życia

{vmgallery id=50}

To obecnie najważniejsze nasze działania w regionie. Wszystkie najnowsze informacje o Rogu Afryki znajdą Państwo na specjalnej stronie z aktualnościami.

Sytuacja w Rogu Afryki wciąż jest dramatyczna, a ONZ ogłasza klęskę głodu na kolejnych obszarach w regionie. UNICEF Polska nadal prowadzi zbiórkę na rzecz ofiar. Pomoc kierować można na specjalne konto akcji 73 1020 1013 0000 0102 0151 5907 (wydrukuj przekaz) lub przekazywać za pomocą darowizn ONLINE.

Dziękujemy za każde wsparcie!

Data publikacji: 08.08.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.