FaceBook

Ruszyła ogólnopolska kampania na rzecz dzieci „Reszta w Twoich rękach”

Prosząc o wydanie reszty w Dobrych Dukatach, pomagamy najbardziej potrzebującym dzieciom. Kampania UNICEF i Mennicy Polskiej „Reszta w Twoich rękach” potrwa do 1 czerwca 2010 roku. Wspiera ją Artur Żmijewski i Magdalena Różczka, nowo powołana Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Całkowity dochód z akcji zostanie przekazany UNICEF.

Wychodzisz rano po bułki? Robisz wieczorem zakupy w supermarkecie? Kupujesz witaminy w aptece? Teraz te codzienne czynności mogą mieć dużo większe znaczenie. Wystarczy, że powiesz „Poproszę o resztę w Dobrym Dukacie” i schowasz dukat do kieszeni. „Reszta w Twoich rękach” oznacza pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Dobre Dukaty są dostępne w oznakowanych ogólnopolskich sieciach handlowych i usługowych, między innymi: w Aptekach Dobrych Cen, Getin Banku, sklepach 5.10.15, Deichmann oraz w wybranych sklepach sieci E.Leclerc, Społem i Mokpol. Można o nie poprosić w kasie, przy okazji codziennych zakupów lub płacenia rachunków. „Każdy Dukat to wsparcie projektów pomocy dzieciom prowadzonych przez UNICEF. Cztery złote to dla nas niewiele, ale nawet tak mała kwota przekłada się na bezpośrednią pomoc dla dzieci w najbiedniejszych krajach świata” – mówi Magdalena Różczka. Cztery złote wystarczą, by zapewnić najmłodszym: 8 szczepionek przeciwko polio, 27 saszetek z lekarstwem przeciw odwodnieniu, 3 zeszyty i ołówki lub 4 wysokokaloryczne posiłki dla niedożywionych dzieci.

Często słyszymy – „Chciałbym pomóc, ale to dla mnie za skomplikowane, nie wiem jak” – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. „Akcja „Reszta w Twoich rękach” umożliwia to każdemu w bardzo prosty sposób. Widzisz sklep, który wydaję resztę w Dobrych Dukatach? Poproś o nie i pomóż dzieciom! Dla nas i dla naszych podopiecznych liczy się każdy Państwa gest”.

Obok dukatów mosiężnych UNICEF i Mennica przygotowały także wyjątkową, kolekcjonerską edycję srebrnych i złotych Dobrych Dukatów. Zakup tego produktu-cegiełki ma szansę stać się w świadomości społecznej oraz środowisku biznesowym dowodem wrażliwości oraz zaangażowania na rzecz pomocy dzieciom. „To wyjątkowa akcja. Angażuje biznes, kolekcjonerów i ludzi dobrej woli w całej Polsce”, mówi Tadeusz Steckiewicz, Prezes i Dyrektor Naczelny Mennicy Polskiej.

Dobry Dukat będzie w obiegu od 14 stycznia do 1 czerwca 2010 r. UNICEF Polska uruchomił specjalną stronę internetową www.dobrydukat.pl, na której znajdują się informacje o wszystkich wydarzeniach towarzyszących akcji. Można tam także znaleźć dokładną listę sklepów i punktów usługowych, w których możemy poprosić o resztę w Dobrych Dukatach.

Na awersie Dobrego Dukata znajdują się wizerunki radosnych dzieci - symbol pracy UNICEF na rzecz dzieci z całego świata. „Reszta w Twoich rękach” zaplanowana została jako akcja cykliczna. W kolejnych latach zostaną wyemitowane dukaty z innymi wzorami przedstawiającym zabawy dziecięce.

Więcej informacji:

Zofia Dulska
Koordynator ds. Komunikacji UNICEF Polska
zdulska@unicef.pl
tel. 509 302 275

Mariusz Przybylski
Rzecznik Mennicy Polskiej
Mariusz_Przybylski@mennica.com.pl
tel. 603 600 379

Data publikacji: 14.01.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.