FaceBook

Spotkaj się z Magdaleną Różczką w Gdańsku!

UWAGA! Ze względu na żałobę narodową UNICEF Polska odwołuje wszystkie zaplanowane na najbliższe dni spotkania i imprezy.

O ew. nowym terminie spotkania poinformujemy na unicef.pl.

Już w najbliższą środę, 14 kwietnia, UNICEF Polska i Mennica Polska organizują w Gdańsku paradę dzieci i ludzi dobrej woli. Towarzyszyć nam będzie Ambasador Dobrej Woli UNICEF Magdalena Różczka. Na terenie Gdańska blisko 20 placówek handlowych realizuje program „Reszta w Twoich rękach”. Serdecznie zapraszamy!

Trwa ogólnopolska akcja „Reszta w Twoich rękach”. W jej ramach przedstawiciele UNICEF oraz Mennicy Polskiej odwiedzają wybrane polskie miasta. W bieżącym tygodniu odwiedzimy Gdańsk. W najbardziej znanym nadbałtyckim polskim mieście kontynuowana będzie podróż ludzi dobrej woli, którzy wspierają działania UNICEF i pragną pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Towarzyszyć nam będzie Ambasador Dobrej Woli UNICEF Magdalena Różczka, która bardzo zaangażowała się w wsparcie akcji „Reszta w Twoich rękach”. Nasza parada odbywać się będzie w radosnym i dziecięcym klimacie.

„Każdy Dobry Dukat to wsparcie projektów pomocy dzieciom prowadzonych przez UNICEF. Cztery złote to dla nas niewiele, ale nawet tak mała kwota przekłada się na bezpośrednią pomoc dla dzieci w najbiedniejszych krajach świata” – mówi Magdalena Różczka. „Bardzo się cieszymy, że odwiedzimy Gdańsk. Mamy nadzieję, że gdańskie dzieci i ich rodzice oraz wszyscy, którym los dzieci nie jest obcy, będą się wspaniale bawić” – kontynuuje Magdalena Różczka.

Parada UNICEF odbędzie się w Gdańsku, w najbliższą środę, tj. 14 kwietnia. O godzinie 11:00 spod Złotej Bramy, ulicą Długą a następnie Długim Targiem w kierunku Fontany Neptuna przemaszeruje wesoły i barwny korowód dzieci, ubranych w tradycyjne stroje dzieci z różnych kultur i zakątków świata, tocząc symbole programu „Reszta w Twoich rękach” czyli ogromne modele Dobrych Dukatów UNICEF. Właśnie te modele są toczone po wybranych miastach Polski. W okolicach Dworu Artusa na dzieci oczekiwać będzie Prezydent Miasta Gdańska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF - Pani Magdalena Różczka oraz przedstawiciele UNICEF Polska oraz Mennicy Polskiej.

Dobre Dukaty dotoczone zostaną pod specjalnie ustawioną estradę, gdzie Pan Prezydent oraz Ambasador Dobrej Woli UNICEF przybliżą zebranym ideę Dobrego Dukata i ogólnopolskiej akcji „Reszta w Twoich rękach”. Następnie estrada zostanie udostępniona dzieciom, które będą mogły uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach zorganizowanych specjalnie dla nich. Do udziału w tej części zapraszamy wszystkie dzieci z Gdańska i okolic.

W tym samym czasie inna grupa dzieciaków, wspólnie z Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF oraz przedstawicielami UNICEF i Mennicy Polskiej udadzą się w podróż po ulicach Gdańska wesołym i kolorowym autobusem. Z pokładu autobusu będą oni zachęcać mieszkańców miasta i turystów do odwiedzenia Długiego Targu i zapoznania się z ideą programu „Reszta w Twoich rękach”. Autobus zatrzyma się w dwóch punktach – przy sklepie E.Leclerc przy ul. Obrońców Wybrzeża (Przymorze) oraz przy sklepie OBI, przy ul. Złotej Karczmy. Oba sklepy są partnerami akcji „Reszta w Twoich rękach” i przy kasie proponują resztę lub jej część w Dobrych Dukatach UNICEF. Po zakończeniu podróży autobus przywiezie uczestników przejażdżki pod estradę, gdzie dzieci dołączą do pozostałej grupy i włączą się w trwające zabawy i konkursy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby wesprzeć działania UNICEF i zbierać Dobre Dukaty!
Data publikacji: 08.04.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.