FaceBook

Spotkajmy się na Karuzeli Cooltury!

Już po raz drugi UNICEF Polska zagości w Świnoujściu, gdzie w dn. 22-24 lipca zorganizowana będzie Karuzela Cooltury. Zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji, nie tylko
dla najmłodszych.

header_karuzela

Siedziba UNICEF Polska na czas trwania Karuzeli Cooltury przeniesie się do wyjątkowego namiotu UNICEF. Odwiedzając go dowiecie się:
-
czym się zajmujemy i dlaczego?
- jakie akcje aktualnie prowadzimy i jak można pomóc dzieciom z krajów rozwijających się?

Poza tym wiele ciekawych wydarzeń:
- Kącik Małego Bajarza, gdzie bajki z różnych stron świata czytają znani i lubiani.
- Dominik odpowiada na listy, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o prawach dziecka.
- Maraton Najdłuższa Kartka - przyjdź i narysuj swoją pracę na Promenadzie, gdzie będziemy tworzyć najdłuższą kartkę UNICEF.
- Dobre Dukaty - dowiedz się wszystkiego o nietypowym programie UNICEF i wymień złotówki na Dobre Dukaty.
- cyjanowe korale UNICEF - zrób z nami korale w ulubionym kolorze UNICEF.
- produkty UNICEF - breloki, bransoletki i inne produkty do kupienia w namiocie UNICEF. Środki z ich sprzedaży zasilają programy UNICEF dla dzieci.

Do Kącika Małego Bajarza zaprosiliśmy między innymi Magdalenę Różczkę, naszą Ambasador Dobrej Woli, której spotkanie z dziećmi na zeszłorocznej Karuzeli cieszyło sie wielkim zainteresowaniem.

magda rozczka

Gościem UNICEF będzie też Robert Korzeniowski. W piątek poprowadzi debatę "Po co nam bieganie?". Porozmawiamy o tym, dlaczego warto uprawiać sport, czego można nauczyć się podczas biegania i czym jest w sporcie przyjaźń i zasada fair-play? Już następnego dnia Robert poprowadzi wraz z Magdaleną Różczką "Marsz dla dzieci świata". Zbiórka w sobotę, 23 lipca o godzinie 12.00, przy fontannie na Promenadzie. Pamiątkowe zdjęcie na mecie
i wypuszczenie balonów do nieba to tylko niektóre z atrakcji tego dnia.

marsz

Nie zapominamy o słynnych kartkach UNICEF. Rolę ich twórców ponownie powierzamy dzieciom - w piątek i sobotę zapraszamy do nas na rysowanie autorskich kartek, które staną się częścią "Najdłuższej Kartki". Uroczyste wywieszenie prac zaplanowaliśmy na niedzielny poranek.

Od 22 lipca do 10 sierpnia na Promenadzie w Świnoujściu będzie można obejrzeć wystawę fotografii „Zmieniamy świat dzieci na lepszy - Sri Lanka” i dowiedzieć się, jak UNICEF pomaga niedożywionym dzieciom.

Co jeszcze? Debaty, konkursy i zabawy! Zapraszamy do Świnoujścia!

Dziękujemy wszystkim Partnerom UNICEF na Karuzeli Cooltury:

ikea_male
IKEA
za przekazanie wyposażenia namiotu

Toyota Bielany
za użyczenie samochodu

Halofarmacja Sp. z o.o.
za użyczenie samochodu

Techkom
za przygotowanie bannerów i roll-up'ów

Domowi Kultury w Świnoujściu
za użyczenie mebli i pomoc w organizacji stoiska i działań UNICEF na Karuzeli Cooltury


Data publikacji: 01.07.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.