FaceBook

Spotkanie Władz UNICEF i Komitetów Narodowych w Bernie

Wśród Komitetów, które w 2010 r. przekazały najwięcej środków finansowych na programy UNICEF, jak w roku ubiegłym, na pierwszym miejscu znalazł się Komitet w Japonii, który otrzymał specjalne wyróżnienie z rąk Władz UNICEF. Gratulujemy naszym Kolegom z Japonii, tak bardzo dotkniętym w tym roku tragedią trzęsienia ziemi i tsunami.

Natomiast w liście specjalnym do Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF Ken Hayami, Dyrektor Japońskiego Komitetu przypomniał: Pamiętajmy też o innych dzieciach, tych z Libii i Bliskiego Wschodu, oczekujących na pomoc.

Reprezentacja wszystkich Komitetów Narodowych tzw.”Standing Group” z sukcesem zakończyła trwającą od dwóch lat merytoryczną dyskusję nad zmianami w nowym dokumencie „Umowa o uznaniu i współpracy”. Reguluje on zasady współpracy pomiędzy poszczególnymi Komitetami Narodowymi a Władzami UNICEF w Nowym Jorku. Anthony Lake pogratulował wszystkim podkreślając wagę tej umowy. UNICEF Polska będzie jednym z 36 sygnatariuszy tego dokumentu i w bieżącym roku przystąpi do „Joint Strategic Plan” (Wspólnego Planu Strategicznego), kierunkowego dokumentu określającego działalność w latach 2012-2015.

Na spotkaniu w Bernie Polski Komitet Narodowy UNICEF reprezentowany był przez Przewodniczącą Rady dr Elżbietę Borowiecką i Dyrektora Generalnego Marka Krupińskiego.

dscn2470

Anthony Lake, Dyrektor Generalny UNICEF oraz "grupa śródziemnomorska"

dscn2476

Marek Krupiński, Dyrektor Generalny PKN UNICEF oraz Veronique Lönnerblad, przewodnicząca Standing Group

dscn2548

dr Elżbieta Borowiecka, Przewodnicząca Rady PKN UNICEF, Ryoko Akamatsu, Przewodnicząca Rady Komitetu Japonii i Yoshihisa Togo, Vice Przewodniczący

rscn2471
Członkowie PKN UNICEF wspólnie z Anthony Lake, Dyrektorem Generalnym UNICEF
oraz Leila Pakkala, Dyrektor PFP w Genewie

Data publikacji: 10.05.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.