FaceBook

Stanowisko UNICEF w sprawie sytuacji w Gazie

Palestyńskie Ministerstwo Zdrowia podaje, że od środy 27 lutego, kiedy wybuchła najnowsza fala przemocy, w Gazie życie straciło 17 dzieci, a ponad 200 zostało rannych.

Sekretarz Generalny ONZ wyraził niedawno poważne zaniepokojenie śmiercią cywilnych mieszkańców Południowego Izraela i Strefy Gazy podczas narastającego ostatnio kryzysu oraz wezwał do całkowitego zaprzestania działań.

Konwencja o Prawach Dziecka kładzie szczególny nacisk na podjęcie wszelkich możliwych środków zapewniających ochronę i opiekę dzieciom dotkniętym przez konflikty zbrojne.

Skutki obecnego konfliktu to nie tylko bezpośrednie ofiary śmiertelne wśród najmłodszych, ale potworny, negaywny wpływ na wszystkie dzieci.

Dzieci stanowią ponad połowę populacji Strefy Gazy i to ich najbardziej dotyka obecny kryzys. Dzieci cierpią już od dawna z powodu szeregu ograniczeń, w tym blokady dostaw większości dóbr, która trwa od czerwca 2007 roku.

Data publikacji: 03.03.2008
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.