FaceBook

Stanowisko UNICEF w sprawie udziału dzieci w atakach w Syrii

Blisko jedenaście miesięcy rozlewu krwi w Syrii doprowadziło do śmierci lub kalectwa setek dzieci. Według doniesień dzieci są bezpodstawnie aresztowane, a w więzieniach torturowane i wykorzystywane seksualnie. Intensywny w ostatnich dniach ostrzał osiedli w mieście Homs to niewątpliwie kontynuacja cierpienia jeszcze większej liczby dzieci.

„To się musi zakończyć. Nawet jedno dziecko zabite w wyniku tych działań to o jedno dziecko za dużo” powiedział Dyrektor Generalny UNICEF Anthony Lake. „Nalegamy, aby władze syryjskie pozwoliły pomóc wszystkim, którzy pilnie tego potrzebują.”

UNICEF nie ma dostępu do zniszczonych obszarów w Homs i nie może potwierdzić faktycznych skutków przeprowadzonych ataków. Jednakże wiarygodne raporty, w tym te pochodzące od przedstawicieli międzynarodowych mediów przebywających w okolicach Homs, podają, że również dzieci padły ofiarą przemocy. Ranni i okaleczeni muszą bezwzględnie i jak najszybciej uzyskać dostęp do specjalistycznej opieki medycznej.
Data publikacji: 07.02.2012
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.