FaceBook

Sukces programu szczepień w Sierra Leone

Kampanię wsparła Małgorzata Foremniak, która w marcu 2006 roku odwiedziła Sierra Leone, aby zapoznać się z programami pomocy dzieciom prowadzonymi przez UNICEF. Co Wydarzyło się od tego czasu? Dzięki otrzymanym funduszon UNICEF w Sierra Leone:sl5

  • zakupił ponad 512 tys. szczepionek przeciwko odrze i 394 tys. szczepionek przeciwko polio, prawie
    1,3 miliona strzykawek
    oraz dużą ilość środków opatrunkowych,
  • zapewniono samochód i rowery, niezbędne aby skutecznie docierać ze szczepionkami do odległych wiosek,
  • przeszkolono prawie 3 tys. osób, które odpowiadają za szczepienia w swoich społecznościach,
  • zorganizowano spotkania informacyjne dla mieszkańców, aby zachęcić ich do szczepienia swoich dzieci.

W efekcie przeprowadzonego programu zwiększono zasięg rutynowych szczepień w Sierra Leone. Poziom kompleksowo zaszczepionych dzieci (włączając szczepienia przeciwko odrze) zwiększył się z 48% we wrześniu 2007 r. do 61% we wrześniu 2009 r. W latach 2007-2009 zaszczepiono przeciwko odrze 646 540 dzieci w wieku do 11 miesiąca – projekt w większości sfinansowali Darczyńcy z Polski. Pracownicy lokalnych ośrodków zdrowia posiadają już odpowiednią wiedzę w zakresie magazynowania i gospodarowania szczepionkami, bezpieczeństwa szczepień i utylizacji materiałów poszczepionkowych. W badanym okresie nie było w Sierra Leone epidemii odry i znacznie spadła liczba notowanych przypadków zachorowań.

To wszystko było możliwe dzięki wsparciu naszych Darczyńców. Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, dokumentującej przeprowadzanie akcji szczepień (przejście do pełnej galerii po kliknięciu na zdjęcia poniżej)

sl1 sl2 sl3

Data publikacji: 17.08.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.