FaceBook

Światowa kampania UNICEF:

25 października 2005 rozpoczęła się światowa kampania UNICEF "Razem dla dzieci. Razem przeciw AIDS". Jej celem jest zwrócenie uwagi na tragiczny wpływ epidemii AIDS na życie dzieci na całym świecie, oraz zebranie środków na programy walki z tą chorobą. UNICEF alarmuje "dzieci nadal otrzymują tylko niewielką część funduszy jakie przeznacza się na walkę z AIDS a to właśnie one płacą najwyższą cenę".

Już 15 milionów dzieci zostało sierotami na skutek AIDS. W Afryce wymierają całe pokolenia. Ponad 2 miliony dzieci zarażonych śmiertelnym wirusem HIV czeka na śmierć. Tylko w ubiegłym roku zmarło pół miliona. Większość dzieci została zakażona podczas porodu, mimo, że istnieją leki zapobiegające przenoszeniu się wirusa z matki na dziecko. Zaledwie 1% dzieci zarażonych wirusem HIV ma dostęp do opieki medycznej.

Celem zakrojonej na 5 lat kampanii UNICEF jest:

  • powszechny dostęp do leków zapobiegających przenoszeniu się choroby z matki na dziecko w czasie porodu
  • szeroki dostęp do opieki medycznej dla dzieci zarażonych wirusem HIV
  • opieka i wsparcie dla dzieci osieroconych na skutek HIV/AIDS
  • zapobieganie nowym zarażeniom wśród dzieci i młodzieży

UNICEF Polska włącza się do światowej kampanii "Razem dla dzieci. Razem przeciw AIDS". Pierwszym etapem kampanii w Polsce jest szeroko zakrojona akcja informacyjna. Z naszą kampanią chcemy dotrzeć głównie do młodych ludzi. Pragniemy, aby zwrócili oni uwagę na to, że AIDS tak naprawdę ma twarz dziecka. Jeżeli nie zostaną podjęte działania, które ograniczą liczbę zachorowań i zapewnią właściwą opiekę sierotom to przyszłość całych społeczeństw stoi pod znakiem zapytania.

Dlatego UNICEF Polska przeprowadził konkurs na esej skierowany do studentów. Temat konkursu, który będzie promowany na uczelniach w całej Polsce to: "Osierocone pokolenia. Przyszłość społeczeństw dotkniętych HIV/AIDS." Patronem konkursu zostało radio TOK FM.

15 klubów Rotaract działających na terenie całej Polski przygotowało imprezy, z których całkowity dochód został przekazany na światową kampanię UNICEF "Razem dla dzieci. Razem przeciwko AIDS". W 10 miastach 17 listopada w Polsce odbyły się imprezy charytatywne.

Aby dowiedzieć się więcej o projekcie wejdź na stronę http://www.unirota.org/

Data publikacji: 03.01.2006
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.