FaceBook

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

17.08.2012

W niedzielę, 19 sierpnia, już po raz czwarty obchodzić będziemy Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w grudniu 2008 roku, a jego ideą jest zwiększenie świadomości na temat działań związanych z niesieniem pomocy humanitarnej na świecie.

W tym roku chcemy przestawić Wam pracowników humanitarnych UNICEF, niosących pomoc w Rogu Afryki, Syrii i krajach Sahelu, czyli miejscach, gdzie sytuacja dzieci w tym roku jest szczególnie trudna. Poznajcie Mathilde, Yasmine i Lucia.

Róg Afryki

mathilde bienvenu_500_text

© UNICEF/Ethiopia/2011

Mathilde Bienvenu współpracuje z UNICEF od 2008 roku. W 2011 roku została koordynatorem pomocy humanitarnej w obozie dla somalijskich uchodźców w Dollo Ado (Etiopia). Mathilde tak wspomina swój pobyt w Dollo Ado: „Nie było dnia, żeby w obozie nie umierało dziecko. Nigdy nie zapomnę widoku cierpiących dzieci. Ale nie zapomnę też ich uśmiechu i radości, jaka towarzyszyła wszystkim pracownikom humanitarnym, gdy udawało nam się uratować każde kolejne życie. Dziękuję wszystkim Darczyńcom za okazywaną hojność. Dajecie tym ludziom nadzieję na lepsze jutro!

banner_sahelv2

Syria

yasmine abu-seedo_500_text

©UNICEF Jordan/2012/Malkawi

Yasmine Abu-Seedo koordynuje dostawy pomocy humanitarnej dla dzieci poszkodowanych w konflikcie w Syrii. W ostatnim czasie zajmowała się przebywającymi w Jordanii syryjskimi uchodźcami, organizując letnie obozy dla najmłodszych. Dzieci znajdują tam czas na zabawę, naukę, poznają nowe koleżanki i kolegów, ale przede wszystkim zapominają o koszmarze wojny.

Sahel

lucia elmi_500_text

©UNICEF/Mauritania/2012

Lucia Elmi odpowiada za koordynację dostaw pomocy humanitarnej w Mauretanii. Oprócz pracy za biurkiem, nigdy nie traci kontroli nad tym, co dzieje się w terenie. Podczas ostatniej wizyty we wspieranym przez UNICEF ośrodku leczenia niedożywienia, Lucia poznała
2-letniego Habibi. Wzruszająca historia małego chłopca na długo pozostanie w jej pamięci.

Przeczytaj całą historię Habibi!

Data publikacji: 17.08.2012
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.