FaceBook

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

© UNICEF/Volpe

Z okazji Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej, zatrzymujemy się, aby uczcić wielką odwagę i poświęcenie tych, którzy służą potrzebującym, wykonując swoją pracę w najbardziej niebezpiecznych i trudnych warunkach.

Pracownicy humanitarni są bohaterami. To oni niosą pomoc i dają nadzieję milionom ofiar wojen oraz klęsk żywiołowych na całym świecie. Bardzo często pozostają niewidoczni dla świata, w rejonach dotkniętych powodzią, trzęsieniem ziemi, głodem albo w środku konfliktu. To właśnie Ci bohaterowie zapewniają pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom.

Zbyt często uznaje się ich pracę i działanie za coś oczywistego. Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej przypomina nam o tym, że nikt nie powinien zapominać o niezwykłym heroizmie pracowników humanitarnych.

Jako pracownicy UNICEF jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią organizacji, która zawsze, jeśli tylko jest to możliwe, pozostaje z potrzebującymi i dostarcza im niezbędną pomoc oraz wsparcie.

Anthony Lake, Dyrektor Generalny UNICEF

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

© UNICEF/Noorani

Data publikacji: 19.08.2013

Zobacz także

 • 14.08.2013

  13-letni Haroun pierwszy raz idzie do szkoły

  13-letni Haroun nie do końca rozumie, dlaczego kilka miesięcy temu musiał opuścić z rodzicami rodzinne strony i zostawić przyjaciół, szkołę oraz zwierzęta, którymi opiekowali się w gospodarstwie. Kiedy informacje o zbliżających się do Gao rebeliantach dotarły do miasta, ojciec Harouna zapakował do samochodu najpotrzebniejsze rzeczy i rodzina uciekła na południe, do Burkina Faso. Czytaj...

 • 07.08.2013

  Wojna odebrała jej wszystko

  Anna doświadczyła wszystkich najczarniejszych stron wojny: rabunek, morderstwo, gwałt i zaginięcie najbliższych. Musiała patrzeć, jak wojna niszczy jej rodzinę. Teraz uczy się, jak poradzić sobie z tymi traumatycznymi przeżyciami. Czytaj...

 • 31.07.2013

  Poziom niedożywienia dzieci w Mali alarmująco wysoki

  Organizacje humanitarne biją na alarm z powodu wysokiego poziomu ostrego niedożywienia w północnym regionie Mali, Gao. Ministerstwo Zdrowia w Mali opublikowało właśnie wyniki badań SMART (Standardized Monitoring and Assessment of Relief and Transitions) w zakresie żywienia. Badanie wykazało, że najbardziej zagrożone są dzieci do piątego roku życia. Czytaj...

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.