FaceBook

Święto Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Grodzisku Mazowieckim

8 listopada odbyły się uroczyste obchody Święta Szkoły nr 2 im. Marii Konopnickiej
w Grodzisku Mazowieckim. Dzień ten był niezwykle ważny dla uczniów, gdyż rozpoczął rok działań na rzecz drugiego człowieka. W ciągu najbliższych miesięcy uczniowie będą realizowali wiele zadań mających na celu uświadomienie wszystkim jak ważna jest pomoc dla drugiego człowieka w dzisiejszych czasach.

W uroczystości wziął udział Dyrektor Generalny UNICEF Polska Marek Krupiński, który przedstawił działalność UNICEF na świecie i w Polsce. Niezwykle ważnym elementem tej uroczystości było przyjęcie przez Dyrekcję szkoły oraz uczniów propozycji nawiązania partnerskiej współpracy ze szkołą w Napuu, w północnej Kenii. W ramach tej współpracy uczniowie z obu szkół będą wymieniali się korespondencją, poznawali wzajemnie kulturę

i obyczaje swoich krajów.

Symbolicznym gestem rozpoczęcia tego nowatorskiego projektu było przekazanie na ręce Dyrektor szkoły p. Danuty Pokropek obrazów namalowanych specjalnie na tę okazję przez uczniów z Kenii. Prace te zostały przywiezione z Kenii przez Dyrektora UNICEF Polska.

2a

4

Jednocześnie szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej UNICEF „Wszystkie Kolory Swiata”. Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej za ciepłe przyjęcie i życzymy sukcesów w dalszej pracy.

Data publikacji: 10.11.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.