FaceBook

UNICEF Polska apeluje - pomoc dla Haiti nadal potrzebna

"Setki tysięcy dzieci zostało pozbawionych dachu nad głową, opieki medycznej i podstawowych środków do życia" mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. "Nasi pracownicy na Haiti pracują po 20 godzin na dobę, do zadań UNICEF należy między innymi koordynowanie dostarczania pitnej wody. W tak fatalnych warunkach higienicznych może dojść do epidemii. Dzieciom grozi tyfus i cholera, oraz denga i malaria przenoszone przez komary. Do godziny 15:45 dzisiaj na konto UNICEF Polska wpłynęło ponad 205 tysięcy złotych. Bardzo dziękujemy i apelujemy o dalszą pomoc!" mówi Marek Krupiński.

UNICEF jest na miejscu. Razem z innymi organizacjami humanitarnymi szacuje rozmiary katastrofy i rozpoczął pierwsze działania ratunkowe. Pierwsze transporty humanitarne UNICEF dotarły do Port-au-Prince, kolejne są w drodze. Potrzeby są ogromne. Szpitale zostały zniszczone, ranni, w tym wiele dzieci, leży bezpośrednio na ulicy. Dojazd do wielu miejsc jest utrudniony, zawalone budynki zatarasowały przejazd. Jeszcze przed trzęsieniem ziemi tylko co trzeci mieszkaniec kraju miał dostęp do czystej wody pitnej. W obliczu katastrofy sytuacja dramatycznie się pogorszyła.

Już w środę rano UNICEF Polska powołał sztab kryzysowy i zdecydował o przekazaniu 100 tysięcy złotych na rzecz ofiar kataklizmu. W kilka godzin po tragedii organizacja rozpoczęła zbiórkę pieniędzy. Do godziny 15:45 w piątek (15.01) na konto organizacji spłynęło ponad 205 tysięcy złotych. Dziękujemy i apelujemy o dalszą pomoc. Każdy może włączyć się w akcję pomocy dzieciom na Haiti. Wpłat można dokonywać na stronie http://www.unicef.pl/ lub bezpośrednio na specjalne konto organizacji: 41 1020 1013 0000 0702 0005 9055.

Data publikacji: 15.01.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.