FaceBook

UNICEF + Twój 1% = zdrowie dzieci na Haiti

Z powodu chorób, którym umiemy zapobiegać codziennie umiera 22 tys. dzieci poniżej 5 roku życia. UNICEF każdego dnia walczy o prawa dzieci do zdrowia, edukacji, równości i ochrony.

Tak wygląda realizacja naszej misji na Haiti:

W 2010 roku po trzęsieniu ziemi na Haiti UNICEF rozpoczął akcję pomocy humanitarnej już kilka godzin po katastrofie. Dzięki wsparciu Darczyńców z całego świata zaszczepiliśmy ponad 1,9 mln dzieci przeciwko najgroźniejszym chorobom, prawie 1,8 mln poszkodowanych otrzymało pomoc medyczną, ponad 11 tysięcy dzieci zostało objętych programem leczenia niedożywienia, a prawie 7 tysięcy osób miało dostęp do czystej wody. To tylko niektóre z działań UNICEF na Haiti.

I to nie koniec naszej pracy. Tysiące rodzin nadal żyje w skrajnych warunkach, bez dostępu do bieżącej wody, opieki medycznej i edukacji. Dlatego UNICEF pozostaje na miejscu i każdego dnia walczy, by sytuacja dzieci na Haiti ulegała poprawie.

Wypełniając PIT przekaż swój 1% podatku na programy UNICEF. Twój 1% pozwoli nam realizować naszą misję jeszcze skuteczniej.

UNICEF + Twój 1% = zdrowie
KRS: 0000 107 957

Dziękujemy!

Data publikacji: 26.04.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.