FaceBook

UNICEF intensyfikuje działania w Pakistanie

Peszawar, Pakistan – Według szacunków ONZ tragiczna powódź dotknęła już 6 milionów mieszkańców kraju. Liczba poszkodowanych cały czas rośnie, zwłaszcza teraz, kiedy woda dociera do wiosek w prowincji Sindh na południu kraju. Deszcz nie przestaje padać.

„UNICEF zwiększa skalę swoich działań by dotrzeć z pomocą do milionów ludzi dotkniętych powodziami” mówi przedstawiciel organizacji w Pakistanie Martin Mogwanja. „Dzieciom, w tych trudnych warunkach, grożą choroby. Pilnie potrzebują wody, lekarstw, jedzenia i bezpiecznego schronienia”.

Priorytetem dla UNICEF jest zapewnienie pitnej wody na zalanych terenach, by zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób „brudnej wody”, zwłaszcza biegunki wśród najmłodszych dzieci. Dlatego UNICEF, wspólnie z partnerem, organizacją SSD, dostarcza czystą wodę i zestawy sanitarne.

UNICEF wspiera także rządowe wysiłki zmierzające do odbudowy systemu dostarczania wody na terenach powodziowych. Do tej pory około 700 000 osób w prowincji Khyber Pakhtunkhwa odzyskało dostęp do wody. Potrzebujące rodziny otrzymało także filtry do wody, mydło, wiadra i pojemniki na wodę.

Dodatkowo UNICEF prowadzi kampanię informacyjną na temat zagrożenia jakie stanowią choroby zakaźne, przenoszone przez brudną wodę.

UNICEF cały czas monitoruje sytuację w Pakistanie. Akcja humanitarna będzie kontynuowana tak długo jak będzie to koniecznie.

Data publikacji: 10.08.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.