FaceBook

UNICEF mobilizuje siły w odpowiedzi na kryzys humanitarny w Libii

Sytuacja w Libii pogarsza się z godziny na godzinę. UNICEF mobilizuje pracowników i organizuje dostawy pomocy humanitarnej dla uchodźców gromadzących się wzdłuż wschodnich i zachodnich granic kraju.

Louis-Georges Arsenault, Dyrektor Operacji Kryzysowych w UNICEF przyjechał w środę, 2 marca do Tunisu na spotkanie z przedstawicielami rządu, ONZ i Czerwonego Krzyża by omówić rosnące potrzeby humanitarne będące skutkiem ostatnich wydarzeń w Libii.

Samoloty ze 160 tonami pomocy humanitarnej UNICEF mają w najbliższych dniach wylądować w Kairze i Tunisie. Następnie dostawy zostaną przetransportowane w pobliże granicy libijskiej i w gdy będzie taka możliwość – wewnątrz kraju.

Pierwsze transporty zawierają m.in. zestawy higieniczne i żywność. Liczba rodzin przekraczających granicę tunezyjsko libijską jest stosunkowo niska, jednak UNICEF jest zaniepokojony sytuacją dzieci i kobiet wewnątrz ogarniętego chaosem kraju.

Louis-Georges Arsenault podczas swojej wizyty w Tunezji uda się także do przygranicznego Ras Jdir, by spotkać się z uciekinierami z Libii oraz przedstawicielami lokalnych władz.

UNICEF Polska na bieżąco śledzi sytuację w Libii. Bieżące informacje zamieszczać będziemy na stronie internetowej www.unicef.pl oraz kanałach społecznościowych Facebook, NaszaKlasa, Blip i Twitter.

Dodatkowych informacji udzielają:

Najwa Mekki UNICEF Tunisia, Tel: + 216-98-349-142, nmekki@unicef.org
Tania McBride UNICEF New York, Tel +1 212 824 6949. tmcbride@unicef.org

Data publikacji: 03.03.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.