UNICEF niesie pomoc ofiarom trzęsienia ziemi i tsunami w Indonezji - potrzebne pilne wsparcie

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
FB Indonezja final_edited

Jest zbyt wcześnie, by dokładnie określić pełną skalę zniszczeń po potężnym trzęsieniu ziemi oraz tsunami w Indonezji. Jednak jest jasne, że potrzebujemy Twojej natychmiastowej pomocy. POMÓŻ TERAZ: unicef.pl/indonezja

W jaki sposób Twoja darowizna może pomóc:

Ponowne łączenie dzieci z ich rodzinami. UNICEF już działa, aby zapewnić wsparcie w odnajdywaniu rodzin dzieci, które zostały oddzielone od swoich rodziców.

Zapewnienie pożywienia dla najmłodszych i najbardziej potrzebujących. Ten region już wcześniej borykał się z wysokimi wskaźnikami niedożywienia – które teraz jeszcze mogą się niebezpiecznie pogorszyć. Współpracujemy z indonezyjskim Ministerstwem Zdrowia, aby wspierać zapewnienie pożywienia niemowlętom i małym dzieciom, pomagać matkom karmiącym piersią oraz oceniać bieżące potrzeby osób, które przeżyły ten kataklizm.

Zapewnienie czystej wody. Dostęp do czystej wody i odpowiednich warunków sanitarnych ma fundamentalne znaczenie w zapobieganiu rozprzestrzeniania się chorób. W związku z brakiem sprawnie działającego systemu wodnego, UNICEF rozmieszcza mobilne punkty uzdatniania wody na obszarach dotkniętych katastrofą.

Wsparcie dla dzieci po traumatycznych przejściach. Z naszego doświadczenia wynika, że udzielanie pomocy psychospołecznej dzieciom podczas kryzysów humanitarnych, zapewnianie przyjaznym dzieciom przestrzeni i pomoc w powrocie do szkoły tak szybko, jak to możliwe, ogromnie pomaga im powrócić do równowagi.

Czy możemy liczyć na twoją pomoc?

W momencie, gdy na Celebes (Sulawesi) liczba ofiar śmiertelnych, rannych i pozbawionych dachu nad głową z każdą chwilą coraz bardziej rośnie, potrzeba natychmiastowej i szybkiej reakcji. Apelujemy: Pomóż teraz dzieciom, kobietom i mężczyznom w Indonezji: unicef.pl/indonezja.

banner

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej