FaceBook

UNICEF patronem honorowym Kampanii Społecznej

W 2005 roku UNICEF był patronem honorowym Kampanii Społecznej: "Daj im przyszłość - Warszawskie Rodzinne Domy Dziecka". Organizatorem Kampanii było Biuro Polityki Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

Celem Kampanii było stworzenie wychowankom Domów Dziecka warunków dla pełnego i harmonijnego rozwoju a jednocześnie zmiana postawy nietolerancji w społeczeństwie wobec tych dzieci.

Szeroko zakrojona akcja informacyjna miała na celu zwiększenie liczby kandydatów na rodziców "zawodowych" oraz chętnych do tworzenia Rodzinnych Domów Dziecka z terenu Warszawy i okolic. Została uruchomiona bezpłatna infolinia.

Kampania miała również przygotować społeczeństwo na zmiany w opiece zastępczej nad dziećmi.

Kampania miała charakter lokalny, lecz problemy w niej podnoszone, w szczególności konieczność zmian systemowych w opiece zastępczej, dotyczą całego kraju.

Jednym z celów działalności UNICEF w Polsce jest promowanie praw dziecka i wspieranie akcji, które mają na celu poprawę sytuacji polskich dzieci. Dlatego z pełnym przekonaniem popieraliśmy Kampanię "Daj im przyszłość".

Data publikacji: 11.03.2005
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.