FaceBook

UNICEF spieszy z pomocą ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti

Pomoc dociera na miejsce

Dzięki wsparciu Międzynarodowej Federacji Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, niezbędne artykuły pierwszej potrzeby przygotowane przez UNICEF dostarczone zostaną drogą lotniczą do Republiki Dominikany. Następnie lądem przetransportowane będą do dotkniętej kataklizmem stolicy Haiti. W transporcie UNICEF znajduje się 10 tys. płacht prezentowych na tymczasowe schronienia, 4,6 tys. baniaków na wodę, 5,5 mln tabletek do oczyszczania wody, 556 tys. saszetek soli nawadniających (ORS), 21 odbiorników GPS, 2 przenośne magazyny, namioty, zestawy rehabilitacyjne, cysterny na wodę. Dzięki tym artykułom pomoc otrzyma 10 tys. rodzin.

UNICEF przygotowuje transporty z pomocą humanitarną dla kolejnych 20 tys. poszkodowanych rodzin, które oprócz produktów pierwszej potrzeby zawierać będą również zestawy "Szkoły w pudełku", zestawy rekreacyjne i zestawy rozwojowe dla najmłodszych, które pomogą dzieciom przetrwać te najtrudniejsze dni.

Niewyobrażalne zniszczenia

"To było najpotężniejsze trzęsienie ziemi ze wszystkich, jakie w życiu przeżyłem. Doświadczyłem piekła. Było gwałtowne, krótkie i głośne" opowiada Guido Cornale, przedstawiciel UNICEF na Haiti, który w momencie tragedii przebywał właśnie w nadmorskim mieście Jacmel. Nie ma wątpliwości, że trzęsienie ziemi i około 40 wstrząsów wtórnych, które po nim nastąpiły, dokonało niewyobrażalnych zniszczeń. Szkoły, domy i drogi są zdewastowane, zaczyna też brakować podstawowych środków medycznych do opieki nad rannymi.

Ann M. Veneman, Dyrektor Generalny UNICEF w swoim oświadczeniu zapewniła: "UNICEF zrobi wszystko co w jego mocy, aby zaspokoić podstawowe potrzeby dzieci."

Pomóż już teraz!!!

Data publikacji: 14.01.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.