FaceBook

UNICEF w Komitecie Honorowym Europejskiego Forum Młodych Olimpiad Specjalnych 2010

Europejskie Forum Młodych Olimpiad Specjalnych jest integralnym wydarzeniem i jednym z głównych działań pozasportowych V Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w Warszawie we wrześniu 2010 roku. Członkami Komitetu Honorowego Forum Młodych jest Unia Europejska i Polski Komitet Narodowy UNICEF.

Europejskie Forum Młodych Olimpiad Specjalnych to spotkanie 68 młodych uczestników z Europy i Eurazji zarówno z niepełnosprawnością intelektualną, jak i w pełni sprawnych. Podczas tygodniowych debat, paneli dyskusyjnych i zajęć warsztatowych będą wymieniać się doświadczeniem i poszerzać wiedzę na temat potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną we współczesnym społeczeństwie.

Podczas imprezy Polskę będzie reprezentował czteroosobowy zespół, który wraz z przedstawicielami z innych państw weźmie udział w przygotowanych warsztatach. Jedną z sesji poświęconą zagadnieniom praw dziecka i edukacji rozwojowej poprowadzi UNICEF.

youth syrenka

Więcej informacji na temat Forum Młodych i Olimpiad Specjalnych znajdą Państwo tutaj.

Data publikacji: 02.08.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.