FaceBook

UNICEF zaszczepi 700 000 dzieci na Haiti

Dzieci poniżej siódmego roku życia zostaną zaszczepione przeciwko błonicy, odrze, różyczce, tężcowi i krztuścowi. Starsze przeciwko błonicy i tężcowi. Równolegle z akcją szczepień UNICEF kontynuuje dostarczanie pitnej wody (519 000 litrów dziennie) dla mieszkańców miasta. Dostarczamy także wodę do 60 sierocińców i, wspólnie z WFP (World Food Programme) specjalne odżywki dla dzieci, które nie skończyły jeszcze dwóch lat.

Zgodnie z deklaracjami rządu 1 lutego miały ruszyć szkoły, które nie uległy zniszczeniu podczas trzęsienia ziemi. UNICEF sprawdza, czy rzeczywiście dzieci rozpoczęły już naukę. Rozpoczął także dystrybucję materiałów edukacyjnych.

Na Haiti wylądowało już 15 samolotów z pomocą humanitarną UNICEF, część materiałów dociera także drogą lądową, przez Dominikanę.

Priorytetem naszych działań są dzieci. UNICEF robi wszystko co w jego mocy, by na miejscu, w Port-au-Prince, Leogame i Jacmel, zapewnić najmłodszym pomoc i bezpieczeństwo.

Trwa zbiórka środków Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. Do tej pory, za pośrednictwem organizacji, Polacy wsparli dzieci na Haiti kwotą ponad 2 milionów złotych. "Pomagają nie tylko osoby prywatne", mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska, "Otrzymaliśmy również kilka poważnych wpłat on firm, a Poczta Polska zwolniła z opłat manipulacyjnych wpłaty na rzecz poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi na Haiti. Bardzo dziękujemy za solidarność jaką okazali Państwo w obliczu takiej tragedii".

Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą dokonać wpłaty na stronie www.unicef.pl, przekazać pieniądze na specjalne konto organizacji: 41 1020 1013 0000 0702 0005 9055 lub wysłać sms o treści UNICEF pod numer 7245 (2,44 zł z VAT, w sieci Era, Heyah, Plus, Sami Swoi, Orange i Play).

Data publikacji: 02.02.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.