FaceBook

Uwierz w Świętego Mikołaja 2006

III edycja wielkiej akcji Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF na rzecz dzieci z domów dziecka w Polsce. Zapraszamy wszystkie firmy do współpracy.

W domach dziecka w Polsce przebywa ponad 20 000 dzieci. Wiedzą one, co znaczy być samotnym i bezbronnym. Wspólnie możemy jednak sprawić, by w te Święta dzieci z domów dziecka poczuły, że nie są same, że ktoś o nich pamięta. Zgodnie z założeniami akcji Uwierz w Świętego Mikołaja, wszystkie dzieci, przebywające w domach dziecka objętych akcją w danym roku, otrzymają paczkę z kilkoma prezentami.

Nie jesteśmy w stanie zwrócić tym dzieciom rodzinnego ciepła i poczucia bliskości, ale możemy sprawić, że choć na chwilę się uśmiechną i poczują wyjątkowo. A najmłodsze dzieci nie będą miały wątpliwości, że Święty Mikołaj naprawdę istnieje!

Akcja Uwierz w Świętego Mikołaja została zorganizowana po raz pierwszy w grudniu 2004 roku pod patronatem Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych i z udziałem spółek notowanych na Giełdzie. Spotkaliśmy się wtedy z ogromnym zaangażowaniem darczyńców oraz ciepłym przyjęciem ze strony domów dziecka. Postanowiliśmy, że projekt Uwierz w Świętego Mikołaja stanie się przedsięwzięciem cyklicznym.

W czasie pierwszej edycji akcji w 2004 roku prezenty dostało 800 dzieci z 17 domów dziecka. W grudniu 2005 roku przekazaliśmy paczki dla ponad 1800 dzieci z 41 placówek.

W tym roku chcielibyśmy obdarować przynajmniej 1900 dzieci. Każde dziecko otrzymuje paczką zaadresowaną specjalnie dla niego.

W jednym domu dziecka przebywa średnio 60 dzieci. Z naszych obliczeń wynika, że kwota 3500 złotych pozwoli na zakup prezentów dla wszystkich dzieci z jednego domu dziecka.

Dodatkową wartością akcji jest fakt, że kupując produkty UNICEF przeznaczone dla polskich dzieci, darczyńcy wspierają jednocześnie realizację misji Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF na świecie. Zgodnie z przyjętymi przez UNICEF zasadami, fundusze ze sprzedaży kart i produktów przeznaczone są na programy prowadzone w krajach rozwijających się.

W akcji Uwierz w Świętego Mikołaja może wziąć udział każda firma, która zadeklaruje chęć uczestnictwa przesyłając do biura Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF wypełniony formularz zgłoszeniowy, a następnie wpłacając fundusze na zakup prezentów - zabawek i upominków z asortymentu UNICEF. Firma biorąca udział w akcji otrzymuje honorowy tytuł uczestnika akcji Uwierz w Świętego Mikołaja.

Pozwólmy dzieciom uwierzyć w Świętego Mikołaja!

Data publikacji: 14.11.2006
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.