FaceBook

Uwierz w Świętego Mikołaja 2008

Rozpoczęła się V edycja wielkiej ogólnopolskiej akcji Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF na rzecz dzieci z domów dziecka w Polsce. Patronat na akcją, tradycyjnie objęły Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego. Zapraszamy do udziału!

Podczas ubiegłorocznej edycji akcji obdarowaliśmy blisko 1000 dzieci z 19 placówek, a w czasie czterech poprzednich kampanii 4746 dzieci ze 103 domów dziecka i środków wychowawczych w Polsce. Dodatkowo, dzięki życzliwości Fundacji Edukacji Rynku Kapitałowego, dzieci z czterech domów dziecka miały możliwość przyjechać na wycieczkę do Warszawy. Dzieci z domu dziecka w Rypinie przysłały nam swoje wspomnienia i wspaniałe zdjęcia z pobytu w Warszawie w ubiegłym roku - klikając na podkreślone słowo możecie Państwo również poczuć radosna atmosferę towarzyszącą tej wyprawie. Mamy nadzieję, że piąta -jubileuszowa - edycja kampanii przyniesie jeszcze lepsze efekty!

25 000 dzieci przebywających w domach dziecka, niecierpliwie czeka na święta Bożego Narodzenia. Podobnie, jak ich rówieśnicy mieszkający z rodzicami, ubierają choinkę, robią przedświąteczne porządki i zastanawiają się, jaki prezent w tym roku przyniesie im Mikołaj. Każde z nich ma swoje marzenia. Choć wiele z nich może nigdy się nie spełnić, dzięki otwartym sercom wielu osób, dzieci z domów dziecka mogą spędzić święta Bożego Narodzenia radośnie, w wyjątkowej atmosferze, otwierając podarunki od Mikołaja.

Zaproszenie do udziału w akcji Uwierz w Świętego Mikołaja kierowane jest przede wszystkim do spółek notowanych na Giełdzie, ale także do wszystkich firm, którym nie jest obojętny los dzieci. Wspólnie możemy sprawić, by 6 i 24 grudnia dzieci w domach dziecka poczuły, że nie są same i ktoś o nich pamięta.

W jednej placówce przebywa około 50 dzieci. Kwota 3500 złotych pozwoli na przygotowanie i przesłanie prezentów dla wszystkich dzieci z jednego domu dziecka. Przekazując wielokrotność tej kwoty możecie Państwo zdziałać znacznie więcej! Każde dziecko otrzyma paczkę przygotowaną specjalnie dla niego - opatrzoną jego imieniem, z prezentami dostosowanymi do wieku.

Akcja Uwierz w Świętego Mikołaja jest jedną z kampanii UNICEF Polska prowadzoną pod hasłem 'Jeden prezent, dwa uśmiechy'. Podkreślamy tym podwójne działanie akcji - kupując produkty UNICEF przeznaczone dla dzieci w Polsce, firmy wspierają jednocześnie realizację misji Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF na świecie. Zgodnie z przyjętymi przez UNICEF zasadami, fundusze ze sprzedaży kat i produktów przeznaczone są na programy prowadzone w krajach rozwijających się. Inne akcje prowadzone pod tym logo to: UNICEF na Dzień Dziecka - w czasie której wspieramy dzieci przebywające w szpitalach i hospicjach oraz Radosny powrót do szkoły - przekazujemy produkty szkolne dla dzieci z domów dziecka.

Już teraz możecie Państwo przyłączyć się do akcji! W akcji Uwierz w Świętego Mikołaja może wziąć każda firma, która zadeklaruje chęć uczestnictwa przesyłając do biura Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF wypełniony formularz zgłoszeniowy, a następnie wpłacając fundusze na zakup prezentów - zabawek i upominków.

Firma zgłaszająca się do udziału w kampanii otrzymuje honorowy tytuł uczestnika akcji Uwierz w Świętego Mikołaja. Podsumowanie i podziękowanie dla firm znajdzie się również na stronie internetowej Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. Jednocześnie, już teraz zamieszczamy listę firm zgłaszających swój udział.

Pozwólmy dzieciom uwierzyć w Mikołaja!

Data publikacji: 24.11.2008
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.