FaceBook

Wielki sukces Gali

Wielki sukces odniosła Gala Charytywna UNICEF "Jeden świat, dwa oblicza". Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom oraz Darczyńcom!

Uroczysta Gala charytatywną "Jeden świat, dwa oblicza", pod honorowym patronatem Pani Marii Kaczyńskiej - Małżonki Prezydenta RP odbyła się w salach balowych hotelu Sofitel Victoria, w Warszawie, w dniu 27 października 2006 roku, o godz. 20:00. Pani Maria Kaczyńska była gościem specjalnym Gali.

Roczne przewodnictwo dyplomatyczne nad działaniami UNICEF w Polsce zostało powierzone Jego Ekscelencji Panu Pierre Menat - Ambasadorowi Republiki Francuskiej.

Swoją obecnością Galę zaszczycili liderzy polskiego i międzynarodowego biznesu, przedstawiciele świata kultury i mediów, w tym największe polskie gwiazdy m.in.: Małgorzata Foremniak - Ambasador Dobrej Woli UNICEF, Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska wraz z Michałem Dąbrówką, Grażyna Szapołowska, Małgorzata Kożuchowska, Magdalena Cielecka, Katarzyna Cichopek z Marcinem Hakielem, Kasia Skrzynecka, Gabriela Kownacka, Agnieszka Dygant, Szymon Majewski, Allan Starski, Maciej Zakościelny oraz korpus dyplomatyczny. Ponadto w Gali udział wzięła Pani Rima Salah - Wiceprezydent światowego UNICEF. Sir Roger Moore - Ambasador Dobrej Woli UNICEF przygotował dla wszystkich przybyłych gości specjalną niespodziankę i przekazał wyrazy uznania za ich zaangażowanie w sprawy dzieci. Podziękował wszystkim przybyłym za hojność i zakup projektów oraz pogratulował firmie ORBIS zawarcia trzyletniego strategicznego partnerstwa z UNICEF, wspierającego programy edukacyjne.

W części artystycznej wystąpili: orkiestra Kukla Band, Justyna Steczkowska i Cristine Bien. Galę poprowadzili Katarzyna Skrzynecka i Artur Orzech. Wszyscy wykonawcy zrzekali się swoich honorariów i tym samym wsparli działania UNICEF na rzecz dzieci.

Gala miała charakter charytatywny. Sam udział w niej gwarantował wsparcie finansowe dla programów realizowanych w oparciu o podstawowe priorytety UNICEF: zapewnienie dzieciom dostępu do opieki zdrowotnej, edukacji, równości oraz ochrony przed wykorzystaniem, dyskryminacją i przemocą. Całkowity przychód z Gali wyniósł ponad 1.000.000,00 zł, w tym 120 745,00 zł przekazano na działania statutowe UNICEF podczas Gali, ok. 215.000,00 zł uzyskano od Partnerów i Sponsorów Gali, oraz ok. 772.000,00 zł to działania pro bono firm produkujących wydarzenie, artystów, oraz prasy (Gala, Pani, Twój Styl, Warsaw Voice, Wprost, Przyjaciółka, Życie Warszawy, Fakt, Tele Świat, Rewia, Życie na Gorąco, Twoje Imperium, New Warsaw Express) na rzecz UNICEF. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Programu 1 TVP S.A. ("Kawa czy Herbata"), TVN ("Dzień Dobry TVN", "Co za tydzień").

Jednym z najważniejszych elementów obchodów 60-lecia UNICEF w Polsce była wizyta Rima Salah - wiceprezydenta światowego UNICEF.

Rima Salah - z pochodzenia Jordanka, urodzona w Jerozolimie, antropolog i specjalista w zakresie Studiów Azji Południowo-Wschodniej i Afryki Północnej. Gorliwa obrończyni dzieci, kobiet i najbardziej zagrożonych grup społecznych. Pani Rima Salah podjęła się funkcji Wiceprezydenta UNICEF w grudniu 2004. Zanim została mianowana na to stanowisko, była Dyrektorem Regionalnym ds. Zachodniej i Centralnej Afryki. Od grudnia 1995 roku sprawowała funkcję Przedstawiciela UNICEF w Wietnamie.

"Rima Salah jest jedną z najbardziej zaangażowanych w codzienną pracę UNICEF osób. Znacznie łatwiej ją spotkać w punktach pomocy UNICEF organizowanych w krajach Trzeciego Świata, a zwłaszcza Dalekiej Azji i Afryki, niż w biurze. Cały swój czas poświęca na walkę z nierównościami społecznymi i socjalnymi wynikającymi z różnic płci, rasy oraz kultury. Jej obecność podczas obchodów jubileuszu 60-lecia UNICEF w Polsce ma podwójne znaczenie. Czujemy się zaszczyceni i wyróżnieni. Pragniemy jednak poinformować społeczeństwo, że od 2002 roku Polska została zakwalifikowana przez UNICEF do krajów wysoko rozwiniętych. W związku z tym jednym z podstawowych zadań Polskiego Komitetu Narodowego, podobnie jak 36 pozostałych Komitetów Narodowych, jest promowanie praw dziecka oraz zbieranie funduszy na prowadzenie przez UNICEF programów pomocy dzieciom w najbardziej potrzebujących krajach świata." - podkreśla UNICEF.

Podczas swojej wizyty w Polsce Rima Salah spotkała się z Panią Marią Kaczyńską - Małżonką Prezydenta RP. W spotkaniu także udział wzięli Przewodnicząca Rady Komitetu PKN UNICEF, Pani dr Elżbieta Borowiecka. "Tylko współpraca i solidarne działania na rzecz pomocy dzieciom mogą przynieść konkretne rezultaty." - powiedziała Maria Kaczyńska.

W rozmowie z Panią Salah Pani Prezydentowa podkreśliła, jak ważną i wymagającą przeciwdziałania jest sprawa przemocy i to nie tylko dorosłych wobec dzieci, ale i nasilające się z roku na rok niezwykle drastyczne zjawisko agresji oraz przemocy dzieci w stosunku do rówieśników. To jest problem, który wymaga szczególnej uwagi.

Data publikacji: 04.01.2007
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.