FaceBook

Wszystko o Ambasadorach Dobrej Woli UNICEF

KIM SĄ?

Aktorzy, muzycy, sportowcy…
Ambasadorowie Dobrej Woli UNICEF to osoby obdarzone wyjątkowymi talentami, które w swoich dziedzinach osiągnęły wiele, a które dodatkowo wykorzystują swoją popularność i sympatię fanów, by wspólnie z UNICEF pomagać potrzebującym dzieciom. Często to właśnie dzięki Ambasadorom Dobrej Woli UNICEF może nagłośnić problemy z jakimi zmagają się podopieczni organizacji na całym świecie i zmobilizować opinię publiczną do działania.

jackie chan
©UNICEF

DLACZEGO POMAGALI KIEDYŚ I DLACZEGO WCIĄŻ TO ROBIĄ?

Z własnego doświadczenia wiem, co UNICEF znaczy dla dzieci, ponieważ sama byłam dzieckiem, które otrzymało żywność i opiekę medyczną po II Wojnie Światowej”, powiedziała aktorka, Audrey Hepburn, kiedy w 1989 roku została mianowana Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. „Jestem bezgranicznie wdzięczna UNICEF za okazaną pomoc. Mam pełne zaufanie do działań organizacji."

Nie możemy przymykać oczu na dziesiątki tysięcy dzieci, które umierają każdego dnia w krajach rozwijających się, głównie z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać”, mówi David Beckham

audrey hep
©UNICEF

“Wierzę, iż dzieci mają większą moc niż ropa, są piękniejsze od rzek, są cenniejsze niż jakikolwiek zasób naturalny, jaki kraj może posiadać”, mówił Danny Kaye, aktor komediowy i pierwszy Ambasador Dobrej Woli UNICEF. „Czuję, że najbardziej satysfakcjonującą rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem w moim życiu, to wspólna praca z UNICEF.”

„Ważne jest, abyśmy wszyscy pomagali razem, ponieważ jako ludzie, jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem”, mówi Mia Farrow.

„Podoba mi się to, że UNICEF nie tylko dostarcza pomoc humanitarną potrzebującym, ale również pracuje nad długotrwałymi rozwiązaniami, które zapewnią lepsze życie kobietom i dzieciom”, mówi Orlando Bloom.


CO ROBIĄ?

Wykorzystują swoje talenty i sławę, by zwrócić uwagę ludzi i mediów na problemy dzieci w krajach rozwijających się. Pomagają przy zbieraniu funduszy, zwracają się w imieniu dzieci do możnych tego świata, aby każde dziecko, niezależnie od miejsca zamieszkania, płci, koloru skóry i religii, miało prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

orlando
©UNICEF


JAKIE SĄ EFEKTY ICH PRACY?


Dany Kaye, pierwszy Ambasador Dobrej Woli, w 1955 roku zrealizował film dokumentalny o swojej pracy z UNICEF w Azji. Na całym świecie film obejrzało ponad 100 milionów osób, które w ten sposób dowiedziały się o dramatycznej sytuacji dzieci i projektach pomocowych prowadzonych przez UNICEF.

Działania UNICEF wspierają Ambasadorowie w każdym wieku. Jedną z najmłodszych Pań Ambasador jest Selena Gomez, która ostatnio zaangażowała się w nagłośnienie prowadzonej przez UNICEF akcji dla głodujących w Sahelu dzieci. Dzięki jej wpisom na Twitterze ponad 11 milionów fanów Seleny dowiedziało się o problemie. Duża część z nich wsparła finansowo akcję lub przesyłała wpisy o Sahelu swoim znajomym.
Podczas koncertów charytatywnych Selena zebrała już ponad 200 000$ na programy UNICEF.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Data publikacji: 26.09.2012

Galeria - Ambasadorowie Dobrej Woli UNICEF

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.