FaceBook

Wyniki Konkursu Filmowego – „Prawa dziecka oczami dziecka”

Do marca 2010 r. wszystkie szkoły, które przystąpiły do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Szkoła z prawami dziecka” mogły wziąć udział w konkursie zorganizowanym wspólnie przez UNICEF i Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Zadanie, które postawiliśmy przed uczniami polegało na przygotowaniu krótkometrażowego filmu poświęconego prawom dziecka. Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania – otrzymaliśmy ponad 700 prac! Wszystkim szkołom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Spośród wszystkich zgłoszeń Zespół UNICEF wybrał 20 najlepszych prac, które następnie zostały ocenione przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Na czele Jury stanął Pan Jacek Lipski – Prezes Zarządu Studia Filmowego Pleograf.

Mamy przyjemność poinformować, iż Laureatem konkursu filmowego zostaje film nadesłany przez Gimnazjum nr 17 w Łodzi, autorstwa Aleksandry Turek, Aleksandry Mateńko, Weroniki Klimczak oraz Sebastiana Miazka. Film wywarł ogromne wrażenie na Jury, a w uzasadnieniu werdyktu Przewodniczący Pan Jacek Lipski napisał:

„Poruszające przedstawienie tematu konkursu - film bez dialogów, posługujący się w swym przekazie tylko obrazem. Przejmująca scena przechodzących obojętnie dorosłych obok samotnego dziecka, która bez komentarza dobitnie uwidacznia problem. Brawo!

Nagrodę ,w postaci udziału w Warsztatach Filmu Animowanego w Legnicy, dla Zwycięzców ufundowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Poziom nadesłanych prac konkursowych był bardzo wysoki, dlatego zdecydowaliśmy się przyznać jeszcze trzy wyróżnienia. Otrzymują je:
1. Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół w Łęgu Probostwie za film pt. „Jestem Ja”
2. Szkoła Podstawowa nr 53 w Warszawie za film pt. „Dzieci nie ryby i prawo głosu mają”
3. Zespół Szkół nr 21 w Bydgoszczy za film pt. „Samotność”

Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Wszystkie filmy zostaną zaprezentowane na Festiwalach w Tarnowie (13 maja) i Gdyni (24-28 maja). Gorąco zachęcamy do udziału.

Pytania prosimy kierować do:
Małgorzaty Połowniak
mpolowniak@unicef.pl
22 568 03 33

Data publikacji: 06.05.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.