FaceBook

Zakończenie II Międzynarodowej Karuzeli Cooltury

W tym roku UNICEF był partnerem II Międzynarodowej Karuzeli Cooltury w Świnoujściu. Od 17 do 20 lipca mogli Państwo uczestniczyć w wielu atrakcjach, które przewidziane były zarówno dla młodszych jak i starszych odwiedzających ten nadmorski kurort.

Podczas 4 dniowego pobytu w Świnoujściu zaprezentowaliśmy wystawę zdjęć zatytułowaną
„Być dzieckiem”, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Tematyka wystawy doskonale wkomponowała się w klimat panujący podczas Karuzeli. Rodzice z zaciekawieniem przyglądali się zdjęciom, które zostały wykonane przez pracujących dla UNICEF fotografów. Wystawa zostanie w Świnoujściu do końca sierpnia.

Najmłodsi uczestniczy znaleźli dla siebie wiele atrakcji, głównie w „małym” namiocie, gdzie można było odwiedzić nasze stoisko, spróbować, jak smakuje odżywka PlumpyNut lub zaprojektować Kartkę Pełną Życia. Wszystkie dziecięce prace zaprezentowane zostały podczas finału "maratonu kartkowego", który miał miejsce 20-go lipca na Promenadzie. Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs, którego wyniki znajdziecie Państwo tutaj

Debata „Realna pomoc czy fikcja”, prowadzona przez Magdę Mołek, z udziałem Magdaleny Różczki – Ambasadora Dobrej Woli UNICEF, Roberta Korzeniowskiego i Marka Krupińskiego – Dyrektora Generalnego UNICEF Polska przyciągnęła wielu słuchaczy. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy Państwu, jak działa UNICEF, w jaki sposób docieramy z pomocą do najbardziej potrzebujących dzieci, a także poruszyliśmy kontrowersyjną kwestię, czy w ogóle warto pomagać oraz jak robić to najefektywniej.

Marsz Solidarności z Dziećmi Świata prowadzony przez Roberta Korzeniowskiego przyciągnął
wiele osób, szczególnie tych najmłodszych, które wspólnie z mistrzem olimpijskim chciały podkreślić, jak ważne jest dbanie o prawa wszystkich dzieci. Uczestnicy marszu chętnie przyłączyli się do rozgrzewki prowadzonej przez Roberta Korzeniowskiego, a następnie wyruszyli w półtorakilometrową trasę. Na mecie wszyscy maszerujący symbolicznie wypuścili w niebo napełnione helem balony UNICEF.

W marszu wzięła udział także Magdalena Różczka, Ambasador Dobrej Woli UNICEF która tego samego dnia spotkała się z dziećmi. To szczególne spotkanie poświęcone było pomagania innym. Dzieci dzieliły się z naszą Ambasadorką swoimi spostrzeżeniami, tłumaczyły, co oznacza dla nich hasło „pomagać komuś” i opowiadały, jak same pomagają innym. Podczas spotkania pokazaliśmy moskitiery, które UNICEF dostarcza do krajów rozwijających się w celu zapobiegania malarii. Najmłodsi uczestnicy spotkania próbowali jak smakuje odżywka PlumpyNut. Na zakończenie każde dziecko otrzymało książeczkę o prawach dziecka. Debatę z dziećmi poprowadziła Aleksandra Kwaśniewska.

Tegoroczna Karuzela Cooltury była pierwszą, w której uczestniczył UNICEF, z pewnością jednak nie ostatnią! Mamy nadzieję spotkać się z Państwem za rok, by wspólnie działać na rzecz dzieci.

UNICEF Polska serdecznie dziękuję osobom, firmom i instytucjom, które wsparły działania organizacji w Świnoujściu:

  • Agencji Ars Communication za profesjonalną obsługę techniczną
  • Baltic Home za przyjęcie gości UNICEF, Pani Magdaleny Różczki oraz Pana Roberta Korzeniowskiego
  • BTL House za profesjonalne wykonanie standu UNICEF do robienia zdjęć
  • Centrum Twórczości Narodowej, Panu Markowi Ratajczakowi
  • Domowi Kultury w Świnoujściu: Pani Janinie Śmiałkowskiej i Pani Lidii Masłowskiej
  • Firmie Toyota Bielany, za użyczenie samochodu
  • OSiR (Ośrodkowi Sportu i Rekreacji): Panu Mariuszowi Frysce oraz Pani Tańskiej za pomoc w przygotowaniu marszu UNICEF z Robertem Korzeniowskim
  • Vice-Prezydentowi Miasta Świnoujście, Panu Ryszardowi Kowalskiemu

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć tutaj

Data publikacji: 23.07.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.