FaceBook

Zakończyła się ogólnopolska kampania UNICEF „Reszta w Twoich rękach” - pozyskaliśmy 442 tys. złotych!

Zakończyła się I edycja programu UNICEF „Reszta w Twoich rękach”, który oparty był na Dobrych Dukatach – cegiełkach wsparcia dla najbardziej potrzebujących dzieci. Akcja trwała od 14 stycznia do 1 czerwca br. Dobre Dukaty UNICEF dostępne były w blisko 1000 punktach handlowych i usługowych w całym kraju. Robiąc zakupy i prosząc o wydanie reszty lub jej części w Dobrych Dukatach, przyczynialiśmy się do pozyskiwania środków dla potrzebujących dzieci. Dzięki zaangażowaniu Polaków, Mennica Polska przekaże na rzecz UNICEF 442 tys. złotych. Był to pierwszy tego typu program charytatywny w Polsce. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję akcji, która wystartuje w 2011 roku. Akcję wspierali Ambasadorowie Dobrej Woli UNCEF - Magdalena Różczka i Artur Żmijewski.

1 czerwca 2010 r. zakończyła się I edycja programu UNICEF „Reszta w Twoich rekach”. Akcja trwała od 14 stycznia br.

Robiąc codzienne zakupy i prosząc o wydanie reszty lub jej części w Dobrych Dukatach, w wybranych placówkach handlowych i usługowych na terenie całego kraju, mogliśmy pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom. Blisko 1000 placówek na terenie Polski aktywnie realizowało program. Dobre Dukaty dostępne były między innymi w sklepach OBI, Aptekach Dobrych Cen, wybranych supermarketach Społem, Mokpol, E.Leclerc, sklepach 5.10.15, Deichmann czy Getin Banku.

unicef-mosiadz-male2 unicef-mosiadz-male \

Dobre Dukaty, wygenerowały łączną sumę 442 tys., która w całości zostanie przekazana przez Mennicę Polską na rzecz UNICEF. „Uzyskane środki zostaną przeznaczone na programy pomocowe. UNICEF realizuje bardzo wiele takich programów, dostarcza wiele produktów, które ratują życie dzieci w najbiedniejszych krajach świata, czy tam gdzie miały miejsce katastrofy humanitarne. Dobry Dukat ma wartość 4 PLN. Cztery złote wystarczą, by zapewnić najmłodszym np. 8 szczepionek przeciwko polio, 27 saszetek z lekarstwem przeciw odwodnieniu lub 4 wysokokaloryczne posiłki dla niedożywionych dzieci. I właśnie na tego typu cele UNICEF przeznaczy środki z naszej akcji- mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF. ”Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w realizację naszego programu i przyjmowali resztę w Dobrych Dukatach” – kontynuuje Marek Krupiński.

clip_image003 clip_image002

fot. E.Barteczko

„Często myślimy o pomocy dzieciom i zastanawiamy się jak moglibyśmy to zrobić. Program „Reszta w Twoich rekach” był dostępnym i prostym sposobem pomocy. Wystarczyło w trakcie codziennych zakupów poprosić o Dobrego Dukata”. I zachować cegiełkę wsparcia na pamiątkę, dla siebie.” – mówi Magdalena Różczka, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Przed kilku dniami odwiedziłam Centrum Dystrybucji UNICEF w Kopenhadze. Widziałam ogromną skalę pomocy jaką UNICEF kieruje do dzieci na całym świecie. Tylko w ostatnim roku pomoc trafiła do dzieci z ponad 150 krajów. Bez tego nie miałyby szans na przeżycie” – kontynuuje Magdalena Różczka.

„Reszta w Twoich rękach” zaplanowana została jako akcja cykliczna. Kolejna edycja ruszy już w 2011 r. Ponownie zostaną wyemitowane Dobre Dukaty, w każdej edycji z nowymi wzorami bawiących się, radosnych dzieci.

Informacje na temat idei, mechanizmu oraz innych szczegółów akcji dostępna są na stronie www.dobrydukat.pl.

Więcej informacji:

Jan Banasikowski
Specjalista ds. Fundraisingu Korporacyjnego
jbanasikowski@unicef.p, (48 22) 568 03 43

Mariusz Przybylski
Rzecznik Mennicy Polskiej
Mariusz_Przybylski@mennica.com.pl
tel. 603 600 379

Data publikacji: 17.06.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.