FaceBook

Znów wspólnie pomagamy Sierra Leone

W 2006 roku zbieraliśmy fundusze na programy szczepień dzieci w Sierra Leone. Była to nasza pierwsza kampania z udziałem Ambasadora Dobrej Woli. Akcję wsparła Małgorzata Foremniak, która po wizycie w Sierra Leone apelowała do Państwa o wsparcie.

"Najtragiczniejsze jest to, że w Sierra Leone dzieci umierają z powodu błahych chorób, którym umiemy zapobiegać" - mówiła po powrocie aktorka.

Akcję wsparło tysiące Polaków, zebraliśmy ponad 2,5 mln złotych, za co udało się zakupić między innymi 512 420 szczepionek przeciwko odrze i 394 000 szczepionek przeciwko polio, a poziom kompleksowo zaszczepionych dzieci zwiększył się z 48% we wrześniu 2007 r. do 61% we wrześniu 2009 r. Wasze darowizny przyniosły realną zmianę!

Dziś pragniemy ponownie zjednoczyć wszystkie siły w walce o lepszą przyszłość dzieci w Sierra Leone - tym razem zbierając fundusze na budowę studni i latryn dla lokalnych społeczności. Brak dostępu do czystej wody i sanitariatów jest jedną z głównych przyczyn bardzo wysokiej umieralności wśród dzieci w tym kraju. Słowa Małgorzaty Foremniak sprzed kilku lat niestety wciąż są aktualne, dlatego tak bardzo liczymy na Twoje wsparcie!

Prosimy, pomóż teraz i podaruj dzieciom czystą wodę!

uni108270

Tłok przy komunalnym ujęciu wody. Najczęściej za zapewnienie w domu wody do gotowania, prania i sprzątania odpowiedzialne są dzieci.
© UNICEF/SRLA2011-0335/Olivier Asselin

STRONA AKCJI "PODARUJ DZIECIOM CZYSTĄ WODĘ"

Data publikacji: 16.05.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.