FaceBook

Gdzie pomagamy

MAPA PROJEKTÓW UNICEF POLSKA

UNICEF pomaga wszystkim dzieciom. Wszędzie.

Niezależnie od miejsca na świecie, UNICEF zawsze na pierwszym miejscu stawia życie dzieci i ich prawidłowy rozwój. Robimy wszystko, by w każdym zakątku świata żyło im się lepiej.  jest to bardzo proste - na przykład kiedy stawiamy studnię w małej wiosce w Nikaragui i w ten sposób chronimy 35 rodzin przed zarażeniem cholerą. Czasem jest to bardzo niełatwe, jak wtedy, gdy negocjujemy wstrzymanie działań wojennych, by przeprowadzić akcję szczepień wśród tysięcy dzieci. Jedno jest pewne – żadne dziecko nie jest dla UNICEF zbyt daleko, by dotrzeć do niego z pomocą!

UNICEF Polska każdego roku wspiera kilka wybranych programów UNICEF w różnych krajach na świecie. W 2012 roku pomoc z Polski przekazaliśmy do Biur Krajowych UNICEF w Afryce, Ameryce Południowej, Azji oraz Europie. Ratowaliśmy życie dzieci w ogarniętych klęską suszy i głodu Rogu Afryki i Sahelu, skupiając się między innymi na kampanii pomocy dzieciom w Czadzie. Zakończyliśmy akcję pomocy na rzecz szczepień dzieci w Sierra Leone. Powróciliśmy na Haiti, przekazując środki na program ochrony dzieci przed przemocą i wykorzystaniem. Klienci biura podróży ITAKA angażowali się w projekt walki z niedożywieniem na Sri Lance, a w ramach akcji „Reszta w Twoich Rękach”, razem z sieciami handlowymi oraz ich Klientami wspieraliśmy program edukacyjny w Gruzji – pierwszym europejskim kraju, do którego przekazaliśmy pomoc.

Dowiedz się więcej o krajach, którym pomagają Polacy.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.