FaceBook

JEMEN

Wojna w Jemenie trwa już ponad 4 lata. Ofiarami konfliktu są również najmłodsi mieszkańcy tego kraju. W Jemenie niemal każde dziecko, aby przeżyć jest zdane na pomoc humanitarną. Wsparcie ze strony UNICEF oraz innych organizacji dosłownie ratuje im życie i daje promyk nadziei. W Jemenie nie funkcjonują szpitale, punkty medyczne i szkoły. Dzieci są narażone nie tylko na głód i brak wody, ale również na choroby takie jak odra, malaria czy cholera. Wiele z nich zostało wyłączonych z systemu edukacji. Te, które chodzą do szkoły pobierają naukę na niskim poziomie i w przeludnionych klasach.

Życie wielu dzieci w Jemenie jest przeciwieństwem tego, jak powinno wyglądać dzieciństwo. W XXI wieku nie ma wytłumaczenia dla takiej sytuacji. Te dzieci potrzebują kogoś, kto zapewni im opiekę medyczną i poczucie bezpieczeństwa. Potrzebują właśnie Ciebie.

Celem akcji „Pomoc dla Jemenu” jest zebranie środków na ratunek i leczenie niedożywionych dzieci, zapewnienie im opieki medycznej, dostępu do szczepień i podstawowej edukacji.

Dzięki wsparciu Darczyńców takich jak Ty planujemy sfinansować:

  1. Pomoc żywnościową dla dzieci cierpiących na skutek niedożywienia, w tym ratującą życie gotową do spożycia żywność terapeutyczną (pasta, mleko terapeutyczne i herbatniki wysokoenergetyczne) oraz suplementację witaminą A.
  2. Wyposażenie ośrodków zdrowia w leki i sprzęt, w celu zapewnienia pełnej możliwości leczenia dzieci poszkodowanych na skutek działań wojennych i cierpiących z powodu niedożywienia.
  3. Operacje ratujące życie dzieci rannych w konflikcie zbrojnym.
  4. Wsparcie mobilnych zespołów opieki medycznej docierających do trudnodostępnych regionów kraju.
  5. Realizację programów szczepień przeciwko odrze, różyczce, polio, błonicy i tężcowi oraz leczenie dzieci cierpiących na zapalenie płuc.
  6. Walkę z epidemią cholery (szczepienia dzieci i ich rodzin, dostarczanie doustnych soli nawadniających, zestawów higienicznych, chloru).
  7. Wsparcie w zapewnieniu czystej wody pitnej.
  8. Edukację w zakresie ryzyka związanego z minami i niewybuchami oraz wsparcie psychologiczne w Miejscach Przyjaznych Dzieciom.
  9. Odbudowę szkół i zapewnienie możliwości nauki w 19 regionach kraju.

Dzięki takim ludziom jak Ty pracownicy UNICEF od początku konfliktu niosą pomoc dzieciom w Jemenie. Niestety sytuacja jest wciąż dramatyczna.

Akcja „Pomoc dla Jemenu” trwa. Bardzo liczymy na Twoje wsparcie.

Wpłać darowiznę!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.