FaceBook

SYRIA

Wojna w Syrii trwa już ponad 7 lat. Skutki konfliktu zbrojnego miały wpływ na życie niemal 6 mln dzieci. Każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie, zmagając się z brakiem wody, żywności czy prądu. Według statystyk, aż 85% Syryjczyków żyje poniżej granicy ubóstwa.

Obecnie, na skutek trwającego konfliktu, ponad 2,8 mln najmłodszych mieszka na obszarach trudno dostępnych, w tym aż 280 000 dzieci przebywa na terenach całkowicie odciętych od pomocy humanitarnej.

UNICEF Polska od początku wojny zbiera fundusze na pomoc dzieciom z Syrii. Jesteśmy na miejscu i jako jedna z nielicznych organizacji docieramy do dzieci na terenie niemal całego kraju. Na wiosnę 2017 roku Zespół UNICEF Polska wraz z Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF – Robertem Korzeniowskim odwiedził dzieci w Aleppo, w Syrii. W ciągu kilku dni mieliśmy okazję poznać dziesiątki najmłodszych oraz ich niesamowite historie, zobaczyć miejsca, w których żyją oraz szkoły do których uczęszczają dzięki wsparciu UNICEF. Pomimo przeciwności losu, całe rodziny starają się zapewnić swoim dzieciom szansę na lepsze jutro. Ty również możesz im w tym pomóc!

UNICEF Polska od początku wojny zbiera fundusze na pomoc dzieciom z Syrii.

© UNICEF/Rostkowski

Dzięki pomocy polskich Darczyńców tylko od początku 2017 roku udało nam się zebrać aż  ponad 800 tyś zł! W imieniu wszystkich najmłodszych dziękujemy!
Dziś nasza pomoc potrzebna jest bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.
Dla dzieci z Syrii nadchodzi trudny czas – zima. Większości rodzin w Syrii i w obozach, w krajach ościennych, takich jak Jordania, Liban, czy Irak  nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb swoich dzieci. Wiele z nich zmuszonych jest chodzić w zniszczonych, często podartych ubraniach, które nie zapewniają odpowiedniej ochrony przed zimnem.

1,5 miliona dzieci z Syrii potrzebuje naszej pilnej pomocy tej zimy.

© UNICEF/Sanadiki

Dzieciom znajdującym się często w sytuacji zagrożenia życia UNICEF dostarcza zestawy ciepłej odzieży. Pełen pakiet, który otrzymują najmłodsi zawiera m. in. kurtkę, ciepły wełniany sweter, nowe ocieplane spodnie, czapkę, szalik i rękawiczki.
To one sprawiają, że dzieci przebywające w trudnych warunkach nie odczuwają przenikliwego zimna.

Teraz prosimy naszych Darczyńców o szczególne wsparcie. Fundusze zebrane przez UNICEF Polska w ramach zimowej kampanii zostaną przekazane na zapewnienie najmłodszym ciepłych ubrań, koców termalnych oraz ogrzewania klas, w których przebywają i uczą się dzieci. Nawet najmniejszy datek przyczynia się do ochrony życia i zdrowia najmłodszych, zarówno tych z Syrii jak i krajów ościennych.

1,5 miliona dzieci z Syrii potrzebuje naszej pilnej pomocy tej zimy.

Przekaż darowiznę i spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.