FaceBook

Artur Żmijewski

Aktor objął funkcję Ambasadora Dobrej Woli UNICEF w 2007 roku. Od tego czasu aktywnie angażuje się w działania UNICEF – był na misji w Etiopii i Mali, wspierał akcje „Na ratunek dzieciom w Kongo”, kampanię dla Sudanu Południowego czy projekt „Reszta w Twoich rękach”. Brał udział w Błękitnym Marszu Pokoju ONZ, a także w szeregu mniejszych inicjatyw UNICEF.

Działania, które wsparł Ambasador Dobrej Woli UNICEF, Artur Żmijewski przyniosły od 2007 roku około 10 milionów złotych.

Ten nadzwyczajny wynik to niezliczona liczba godzin, które poświęcił realizując spoty, biorąc udział w misjach w Afryce, spotykając się z mediami, partnerami i sympatykami organizacji. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z taką osobą.

Etiopia

Na pierwszą misję UNICEF Artur Żmijewski pojechał do Etiopii, gdzie odwiedził ośrodki terapeutyczne dla niedożywionych dzieci.

© UNICEF

Na pierwszą misję UNICEF Artur Żmijewski pojechał do Etiopii, gdzie odwiedził ośrodki terapeutyczne dla niedożywionych dzieci. Dzięki zaangażowaniu aktora UNICEF Polska zebrał fundusze na wyposażenie aż dziesięciu ośrodków terapeutycznego dożywiania dzieci.

Nigdy i nigdzie w Polsce nie widziałem tak strasznych rzeczy, jak tam w Afryce. Dlatego namawiam ludzi do pomagania. – mówi Artur.

Zobacz zdjęcia:

Galeria - Album Etiopski

Sudan Południowy

W 2014 roku Artur Żmijewski włączył się w akcję pomocy na rzecz dzieci w Sudanie Południowym.

© UNICEF

W 2014 roku Artur Żmijewski włączył się w akcję pomocy na rzecz dzieci w Sudanie Południowym. Zebrane środki zostały przeznaczone na wyposażenie ośrodków leczenia niedożywienia oraz zakup żywności i mleka terapeutycznego dla głodujących dzieci. Udało nam się uzbierać 2 591 809 zł na ten cel.

Dowiedz się więcej:

Artur Żmijewski apeluje o pomoc dla dzieci w Sudanie Południowym

Błękitny Marsz Pokoju ONZ

W 2015 roku z okazji 70-lecia ONZ ulicami Warszawy przemaszerowali uczestnicy Błękitnego Marszu Pokoju ONZ.

© UNICEF

20 czerwca 2015 r - ulicami Warszawy przemaszerowali uczestnicy Błękitnego Marszu Pokoju ONZ. Na zakończenie marszu Ambasador Dobrej Woli UNICEF Artur Żmijewski, odczytał Deklarację Praw Człowieka.

Dowiedz się więcej:

Artur Żmijewski jesteśmy nieprawdopodobnymi szczęściarzami

Mali – Uratuj dziecko w Afryce

Po zakończeniu konfliktu w Mali, UNICEF rozpoczął kampanię w tym kraju na rzecz nowonarodzonych dzieci i ich matek.

© UNICEF

Po zakończeniu konfliktu w Mali, UNICEF rozpoczął kampanię w tym kraju na rzecz nowonarodzonych dzieci i ich matek. W misji brał udział także nasz Ambasador Dobrej Woli, Artur Żmijewski.

W Mali dzieci rodzą się w tragicznych warunkach, brakuje leków i opatrunków. Matki umierają w drodze do szpitala, a dzieci najczęściej w pierwszej dobie życia, bo nie ma inkubatorów i odpowiednich urządzeń medycznych. Tu jest potrzebne wszystko. – mówi aktor.

W celu zebrania środków dla najmłodszych w Mali w polskich szkołach zorganizowany został konkurs na najciekawszą, napisaną przez uczniów książkę. Zwycięska szkoła miała możliwość goszczenia aktora, który odczytał treść książki i opowiedział o swojej wizycie w Mali.

Dowiedz się więcej:

Jak Polscy uczniowie pomogli dzieciom w Mali

Artur Żmijewski i UNICEF apeluja o pomoc dla matek i dzieci w Mali

Zobacz zdjęcia:

Galeria - Uratuj dziecko w Afryce

W 2015 roku Artur Żmijewski wygrał głosowanie w kategorii „Pomoc Charytatywna”. Nasz Ambasador Dobrej Woli otrzymał czek na kwotę 5000zł, który przekazał na kampanię UNICEF na rzecz Mali.

***

Artur Żmijewski jest cenionym aktorem Teatru Narodowego w Warszawie. Studia aktorskie ukończył na warszawskiej PWST i zadebiutował w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Ponadto zagrał w kilkudziesięciu filmach i serialach telewizyjnych.

Dołącz do akcji:

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.