FaceBook

Artur Żmijewski

Zobacz, jak Artur Żmijewski apeluje o pomoc

Artur Żmijewski objął Funkcję Ambasadora Dobrej Woli UNICEF w 2007 roku. Od tego czasu aktywnie angażuje się w różne kampanie UNICEF. Od samego początku swoją pracę na rzecz dzieci traktuje bardzo poważnie. Chętnie i na każdym kroku szerzy ideę UNICEF i propaguje przestrzeganie praw dziecka.

Na pierwszą misję UNICEF pojechał do Etiopii, gdzie odwiedził ośrodki terapeutyczne dla niedożywionych dzieci.

Dzięki zaangażowaniu Artura Żmijewskiego UNICEF Polska zebrał fundusze na wyposażenie aż dziesięciu ośrodków terapeutycznego dożywiania dzieci.

W 2008 roku bez wahania wsparł akcję „Na ratunek dzieciom w Kongo” i zaapelował o pomoc dla najmłodszych dzieci w Demokratycznej Republice Konga. Zebrane środki pozwoliły na zakup niezbędnych leków, szczepionek przeciwko gruźlicy, odrze, tężcowi i polio, a także żywności terapeutycznej. Udało się sfinansować także sprzęt do prowadzenia akcji szczepień, m.in. lodówki do przechowywania szczepionek, strzykawki  i środki opatrunkowe.

Artur Żmijewski wsparł także akcję „Reszta w twoich rękach”, opartą o Dobrego Dukata.

W 2014 roku włączył się w akcję  pomocy na rzecz dzieci w Sudanie Południowym. Zebrane środki zostały przeznaczone na wyposażenie ośrodków leczenia niedożywienia oraz zakup żywności i mleka terapeutycznego dla głodujących dzieci.

Brał udział w Błękitnym Marszu Pokoju ONZ a także w szeregu mniejszych inicjatyw UNICEF.

Działania, które wsparł Ambasador Dobrej Woli UNICEF, Artur Żmijewski przyniosły od 2007 roku około 10 milionów złotych.

Ta kwota to dzieci uratowane przed śmiercią głodową, szczepionki, które uchronią przed zachorowaniem tysiące dzieci, pomoc humanitarna na terenach objętych konfliktami. To tysiące zaangażowanych Darczyńców, który odpowiedzieli na apel Artura Żmijewskiego. Ten nadzwyczajny wynik to rezultat zaangażowania Ambasadora w szereg działań UNICEF połączony z niezwykłą sympatią, jaką cieszy się on wśród Polaków. To niezliczona liczba godzin, które poświęcił realizując spoty, biorąc udział w misjach w Afryce, spotykając się z mediami, partnerami i sympatykami organizacji. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z taką osobą.

***

Artur Żmijewski jest cenionym aktorem Teatru Narodowego w Warszawie. Studia aktorskie ukończył na warszawskiej PWST i zadebiutował w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Ponadto zagrał w kilkudziesięciu filmach i serialach telewizyjnych.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.