FaceBook

Magdalena Różczka

Magdalena Różczka dołączyła do grona Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF w Polsce w styczniu 2010 roku.

© UNICEF

Magdalena Różczka dołączyła do grona Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF w Polsce w styczniu 2010 roku. Wspierała nas między innymi przy kampaniach Karuzela Cooltury czy „Reszta w Twoich Rękach”, w ramach której wybrała się na misję do Gruzji. Promuje również inne nasze akcje UNICEF, jak choćby 1% dla UNICEF czy #JaStawiam.

Dowiedz się więcej:

Nietypowa akcja UNICEF Polska zwraca uwage na ważny problem

Reszta w Twoich Rękach

Aktorka wspiera program „Reszta w Twoich Rękach”, dzięki któremu każdy, przy okazji codziennych zakupów, może pomóc potrzebującym dzieciom.

© UNICEF

Aktorka wspiera program „Reszta w Twoich Rękach”, dzięki któremu każdy, przy okazji codziennych zakupów, może pomóc potrzebującym dzieciom.

Cieszę się, że mogę wspierać działania UNICEF na rzecz dzieci. Program „Reszta w Twoich rękach” pozwala każdemu, kto tylko zechce, w prosty sposób pomóc dzieciom. 4 złote w krajach, gdzie UNICEF prowadzi swoje projekty, to naprawdę duża kwota. Pozwoli na zakup kilku szczepionek lub odżywek dla niedożywionych dzieci. – mówi Magdalena Różczka.

Dowiedz się więcej:

Jestem tylko głosem dzieci - wywiad z Magdaleną Rożczką

Zobacz zdjęcia:

Galeria - Reszta w Twoich rękach konferencja inaugurujaca akcje

Gruzja

W ramach trzeciej edycji kampanii Reszta w Twoich Rękach aktorka pojechała do Gruzji.

© UNICEF

W ramach trzeciej edycji kampanii Reszta w Twoich Rękach aktorka pojechała do Gruzji. Odwiedziła tam obóz zamieszkiwany przez uchodźców z Osetii Południowej, jedyną szkołę z oddziałami dla dzieci niepełnosprawnych oraz przedszkola wspierane przez UNICEF, gdzie poznała gruzińskie dzieci i uczestniczyła w ich zajęciach.

Edycja kampanii z udziałem Magdy pozwoliła zgromadzić prawie 300 tysięcy złotych na wsparcie edukacji w Gruzji.

Po wizycie w tym kraju ciężko mi zapomnieć o ludziach, którzy żyją w obozach dla wysiedleńców i o ogromnej biedzie tam panującej. Dzieci są bardzo często niedożywione, a maluchy poniżej piątego roku życia umierają cztery razy częściej niż w Polsce. Nie możemy przejść obojętnie obok takiego problemu. – apelowała Ambasadorka.

Dowiedz się więcej:

Mennica Polska i UNICEF dla dzieci z Gruzji

Karuzela Cooltury

Magda Różczka zaangażowała się w dwie edycje Karuzeli Cooltury. Czytała bajki najmłodszym gościom odwiedzającym namiot UNICEF

© UNICEF

Magdalena Różczka zaangażowała się w dwie edycje Karuzeli Cooltury. Czytała bajki najmłodszym gościom odwiedzającym namiot UNICEF, brała udział w debacie na temat „Realna pomoc czy fikcja”. Towarzyszyła również Robertowi Korzeniowskiemu w Marszu Solidarności z Dziećmi Świata. Spotkała się też z młodszymi uczestnikami wydarzenia.

Spotkanie poświęcone było pomaganiu innym. Dzieci dzieliły się z naszą Ambasadorką swoimi spostrzeżeniami, tłumaczyły, co oznacza dla nich hasło „pomagać komuś” i opowiadały, jak same pomagają innym.

Podczas spotkania pokazaliśmy moskitiery, które UNICEF dostarcza do krajów rozwijających się w celu zapobiegania malarii. Na zakończenie każde dziecko otrzymało książeczkę o prawach dziecka.

Zobacz zdjęcia:

Galeria - UNICEF partnerem II Miedzynarodowej Karuzeli Cooltury

Dowiedz się więcej:

Zakonczenie II Miedzynarodowej Karuzeli Cooltury

***

Magdalena Różczka ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie w 2004 roku. Jest jedną z bardziej znanych i lubianych aktorek młodego pokolenia. Przed kamerą zadebiutowała w 2001 roku. Zagrała między innymi w komedii Lejdis, Idealny facet dla mojej dziewczyny oraz w serialach: „Oficer”, „Czas honoru” i „Usta, usta”.

Dołącz do akcji:

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.