FaceBook

Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak

Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF została w 2005 roku, a w 2006 pojechała na swoja pierwszą misję do Sierra Leone. Był to pierwszy wyjazd polskiego Ambasadora do Afryki. Celem kampanii było zebranie funduszy na szczepienia przeciw odrze. Sukces akcji przerósł początkowe założenia, a kampania wspierana przez Panią Foremniak została uznana za najlepszą kampanię społeczną tego roku. Małgorzata Foremniak w czasie wizyty w Sierra Leone. Przez lata swojej pracy na rzecz dzieci Małgorzata Foremniak brała udział w spotkaniach z dziennikarzami, przy wielu okazjach mówiła o prawach najmłodszych, spotykała się też z polskimi dziećmi w szpitalach i szkołach.

W 2008 roku UNICEF poprosił Małgorzatę Foremniak o udział w misji do Demokratycznej Republiki Konga. „W Kongo widziałam dzieci, które przyszły na świat w skrajnym ubóstwie, na krawędzi życia i śmierci, a jednocześnie tak radosne i pełne wiary w lepszy los. To straszne, że kraj, który dzięki bogactwom naturalnym mógłby zapewnić swoim mieszkańcom dobry i bezpieczny byt trwa pogrążony w kryzysie humanitarnym od dziesięcioleci. I straszne, że dzieci umierają tam powodu chorób, którym umiemy zapobiegać" wspomina. Dzięki jej wsparciu udało się sfinansować zakup szczepionek przeciw tężcowi dla kobiet w ciąży w tym kraju. Potrzeby są jednak nadal ogromne, dlatego Pani Ambasador postanowiła dalej walczyć o poprawę losu dzieci w Kongo i zaangażowała się w zakrojoną na szeroką skalę kampanię UNICEF „Na ratunek dzieciom w Kongo”, która zakończyła się sukcesem. Polacy przekazali ponad 4 mln zł na ratowanie życia i zdrowia dzieci w Kongo.

Małgorzata Foremniak jest znaną aktorką teatralną i filmową. Ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi i początkowo była związana z teatrem w Radomiu. Później przeniosła się do Warszawy, gdzie grała na deskach teatru Kwadrat. Na wielkim ekranie zadebiutowała w roku 1991 i od tamtej pory zagrała już w kilkudziesięciu produkcjach.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.