FaceBook

Małgorzata Foremniak

W 2008 roku UNICEF poprosił Małgorzatę Foremniak o udział w misji do Demokratycznej Republiki Konga.

© UNICEF

Przez lata swojej pracy na rzecz dzieci Małgorzata Foremniak brała udział w spotkaniach z dziennikarzami, przy wielu okazjach mówiła o prawach najmłodszych, spotykała się też z polskimi dziećmi w szpitalach i szkołach.

Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF została w 2005 roku i od tego czasu aktywnie wspiera nasze działania. Brała udział w misjach do Sierra Leone, Demokratycznej Republiki Kongo. Działała również przy akcjach Pluszaki dla Edukacji czy kampanii skierowanej do ofiar trzęsienia Ziemi w Nepalu.

Sierra Leone – Przepustka do życia

W 2006 pojechała na swoja pierwszą misję do Sierra Leone. Był to pierwszy wyjazd polskiego Ambasadora do Afryki. Celem kampanii było zebranie funduszy na szczepienia przeciw odrze. Sukces akcji przerósł początkowe założenia.

Kampania wspierana przez Małgorzatę Foremniak została uznana za najlepszą kampanię społeczną tego roku.

Dowiedz się więcej:

Sukces Programu Szczepień w Sierra Leone

Przepustka do życia 2006

Przepustka do życia za 40 groszy

Zobacz zdjęcia:

Galeria - Sierra Leone Przepustka do życia

Demokratyczna Republika Kongo

W 2008 roku UNICEF poprosił Małgorzatę Foremniak o udział w misji do Demokratycznej Republiki Konga.

W Kongo widziałam dzieci, które przyszły na świat w skrajnym ubóstwie, na krawędzi życia i śmierci, a jednocześnie tak radosne i pełne wiary w lepszy los. To straszne, że kraj, który dzięki bogactwom naturalnym mógłby zapewnić swoim mieszkańcom dobry i bezpieczny byt trwa pogrążony w kryzysie humanitarnym od dziesięcioleci. I straszne, że dzieci umierają tam powodu chorób, którym umiemy zapobiegać – wspomina. 

Małgorzata Foremniak zaangażowała się w kampanię UNICEF „Na ratunek dzieciom w Kongo”

© UNICEF

Dzięki jej wsparciu udało się sfinansować zakup szczepionek przeciw tężcowi dla kobiet w ciąży w tym kraju.

Potrzeby były jednak nadal ogromne, dlatego aktorka postanowiła dalej walczyć o poprawę losu dzieci w Kongo i zaangażowała się w zakrojoną na szeroką skalę kampanię UNICEF „Na ratunek dzieciom w Kongo”, która zakończyła się sukcesem. Polacy przekazali ponad 4 mln zł na ratowanie życia i zdrowia dzieci w Kongo.

Dowiedz się więcej:

Polacy podarowali juz prawie 4 miliony złotych na ratowanie dzieci w Kongo

Zobacz zdjęcia:

Galeria - Kongo na ratunek dzieciom w Kongo

***

Małgorzata Foremniak jest znaną aktorką teatralną i filmową. Zadebiutowała w roku 1991 i od tamtej pory brała udział w przeróżnych produkcjach, od sztuk teatralnych, po filmy, seriale i programy rozrywkowe – również jako jurorka. Jej praca została doceniona nagrodami i nominacjami.

Dołącz do akcji:

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.