FaceBook

Robert Korzeniowski

Robert Korzeniowski otrzymał tytuł Ambasadora Dobrej Woli UNICEF 9 stycznia 2017 roku.

© UNICEF/Rostowski

Robert Korzeniowski otrzymał tytuł Ambasadora Dobrej Woli UNICEF 9 stycznia 2017 roku. Ten światowej sławy sportowiec, lekkoatleta, wielokrotny mistrz olimpijski, od 10 lat zaangażowany jest w działalność organizacji.

Robert angażował się między innymi w światową akcję charytatywną związaną z 50-leciem Smerfów, dwukrotnie reprezentował UNICEF na organizowanej w Świnoujściu Karuzeli Cooltury, wsparł także kampanie Nepal 2016 #PamiętamyPomagamy, Trening z Mistrzem i program UNICEF Prezenty bez Pudła.

Karuzela Cooltury

Robert Korzeniowski brał udział w akcji Karuzela Cooltury, gdzie poprowadził Marsz Solidarności z Dziećmi Świata.

© UNICEF

Robert Korzeniowski brał udział w akcji Karuzela Cooltury, gdzie poprowadził Marsz Solidarności z Dziećmi Świata.

Marsz cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych uczestników, którzy wspólnie z mistrzem olimpijskim chcieli podkreślić, jak ważne jest dbanie o prawa wszystkich dzieci.

Uczestnicy marszu chętnie przyłączyli się do rozgrzewki prowadzonej przez Roberta Korzeniowskiego, a następnie wyruszyli w półtorakilometrową trasę. Na mecie wszyscy maszerujący symbolicznie wypuścili w niebo napełnione helem balony UNICEF.

Dowiedz się więcej:

Zakonczenie II Miedzynarodowej Karuzeli Cooltury

Zobacz zdjęcia:

UNICEF partnerem II Miedzynarodowej Karuzeli Cooltury

Nepal 2016 #PamiętamyPomagamy

Robert włączył się do akcji skierowanej do ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu, zachęcając do dołączenia do drużyny UNICEF.

© UNICEF

Robert włączył się do akcji skierowanej do ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu, zachęcając do dołączenia do drużyny UNICEF. W nepalskich wioskach zniszczonych podczas trzęsienia w 2015 roku tysiące dzieci zostało pozbawionych opieki medycznej, w tym dostępu do ratujących życie szczepionek. Dlatego w 2016 roku wraz z Robertem ponownie prosiliśmy o wsparcie.

Robert Korzeniowski jako Ambasador Dobrej Woli UNICEF będzie wspierał UNICEF w walce o zdrowie i bezpieczną przyszłość dla dzieci na całym świecie.

Zaangażuje się także działania promujące sport i zabawę. UNICEF wierzy, że są to skuteczne narzędzia w walce z problemami zdrowotnymi, brakami w edukacji, a także w kwestiach związanych z ochroną przed przemocą i prawidłowym rozwojem dzieci.

Zobacz zdjęcia:

Galeria - Drużyna UNICEF PamiętamyPomagamy

***

Robert Korzeniowski to polski lekkoatleta, chodziarz, mistrz olimpijski, świata i Europy. Jako jedyny polski sportowiec i pierwszy zawodnik w historii chodu światowego zdobył złoty medal na trzech igrzyskach olimpijskich z rzędu: w Atlancie, Sydney i Atenach. Mistrz świata w chodzie na 50 kilometrów (1997, 2001 i 2003 r.), mistrz Europy (1998 i 2002 r.) oraz wielokrotny mistrz Polski. Dwukrotnie zwyciężył w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca roku (1998 i 2000 r.). Za wybitne osiągnięcia sportowe został również odznaczony m.in.: Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.