FaceBook

Robert Korzeniowski

Robert Korzeniowski otrzymał tytuł Ambasadora Dobrej Woli UNICEF 9 stycznia 2017 roku.

© UNICEF/Rostowski

Robert Korzeniowski otrzymał tytuł Ambasadora Dobrej Woli UNICEF 9 stycznia 2017 roku. Ten światowej sławy sportowiec, lekkoatleta, wielokrotny mistrz olimpijski już od 11 lat wspiera działalność organizacji.

Robert Korzeniowski angażował się między innymi w światową akcję charytatywną związaną z 50. urodzinami Smerfów. Pomalowany przez niego Smerf-sportowiec znalazł się wśród ozdobionych przez znane osobistości trzech figur Smerfów, które cieszyły się największą popularnością podczas uroczystej aukcji zorganizowanej z okazji 50. urodzin Smerfów w Belgii. Robert Korzeniowski dwukrotnie reprezentował UNICEF na organizowanej w Świnoujściu Karuzeli Cooltury, gdzie poprowadził Marsz Solidarności z Dziećmi Świata, wsparł także program UNICEF Prezenty bez Pudła.

W 2016 roku Robert włączył się do akcji #PamiętamyPomagamy, której celem była pomoc dzieciom w Nepalu. W nepalskich wioskach zniszczonych podczas trzęsienia w 2015 roku tysiące dzieci zostało pozbawionych opieki medycznej, w tym dostępu do ratujących życie szczepionek. Dlatego w 2016 roku UNICEF Polska utworzył Drużynę UNICEF, składającą się ze znanych sportowców i himalaistów. Robert Korzeniowski wspólnie z m.in. Robertem Lewandowskim apelował o pomoc dla nepalskich dzieci.

Karuzela Cooltury

Robert Korzeniowski brał udział w akcji Karuzela Cooltury, gdzie poprowadził Marsz Solidarności z Dziećmi Świata.

© UNICEF

Dowiedz się więcej:

Zakonczenie II Miedzynarodowej Karuzeli Cooltury

Zobacz zdjęcia:

UNICEF partnerem II Miedzynarodowej Karuzeli Cooltury

Nepal 2016 #PamiętamyPomagamy

Robert włączył się do akcji skierowanej do ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu, zachęcając do dołączenia do drużyny UNICEF.

© UNICEF

W 2016 roku Robert włączył się do akcji #PamiętamyPomagamy, której celem była pomoc dzieciom w Nepalu. W nepalskich wioskach zniszczonych podczas trzęsienia w 2015 roku tysiące dzieci zostało pozbawionych opieki medycznej, w tym dostępu do ratujących życie szczepionek. Dlatego w 2016 roku UNICEF Polska utworzył Drużynę UNICEF, składającą się ze znanych sportowców i himalaistów. Robert Korzeniowski wspólnie z m.in. Robertem Lewandowskim apelował o pomoc dla nepalskich dzieci.

Zobacz zdjęcia:

Galeria - Drużyna UNICEF PamiętamyPomagamy

Syria 2017

Robert Korzeniowski - Aleppo

© UNICEF/Rostkowski

W maju 2017 roku Robert Korzeniowski podjął się niezwykle ważnej i trudnej misji. Jako pierwszy z polskich Ambasadorów Dobrej Woli odwiedził kraj, w którym trwa wojna. Misja w Aleppo związana była z prowadzoną przez UNICEF kampanią na rzecz dzieci w Syrii. UNICEF jest organizacją, która od początku konfliktu zapewnia ratującą życie i zdrowie pomoc, wspiera edukację, dostarcza wodę, żywność i leki. Robert Korzeniowski podczas wizyty w Aleppo odwiedził szkoły, kliniki, obóz dla uchodźców wewnętrznych, dom dziecka i tzw. Miejsca Przyjazne Dzieciom. W lipcu tego samego roku Ambasador pojechał z misją do Jordanii, gdzie odwiedził dwa największe obozy dla uchodźców syryjskich – Azraq i Za’atari. Materiały, które powstały w Syrii i Jordanii stały się podstawą prowadzonej przez UNICEF Polska zbiórki funduszy.

Robert Korzeniowski nieustająco wspiera UNICEF w walce o zdrowie i bezpieczną przyszłość dla dzieci na całym świecie, angażuje się także w działania promujące sport i zabawę. Zawsze znajduje czas na spotkania z Darczyńcami, mediami i zespołem UNICEF. Nieraz sam inicjuje akcje mające na celu wsparcie organizacji, tak jak było w przypadku akcji „Korzeń vs. Korzeń”, jego dobroczynnej rywalizacji z innym wybitnym sportowcem – Pawłem Korzeniowskim – podczas zawodów triathlonowych w Gdyni w sierpniu 2017 roku.

Wsparcie Roberta Korzeniowskiego ma swoje realne odzwierciedlenie w liczbie osób, które włączają się w działania organizacji, biorą udział w wydarzeniach sportowych, a także zostają członkami Drużyny UNICEF i Darczyńcami organizacji. Przede wszystkim jednak przekłada się na konkretne środki finansowe przekazywane na ratowanie życia i zdrowia dzieci.

W ramach kampanii #PamiętamyPomagamy zebraliśmy prawie milion złotych. Fundusze zostały przeznaczone na zakup szczepionek przeciwko odrze, gruźlicy i polio, a także ich bezpieczny transport i przechowywanie.

Kampania na rzecz Syrii przyniosła do tej pory ponad dwa miliony złotych. Pozyskane środki przekazywane są na bieżąco na ratującą życie pomoc humanitarną.

***

Robert Korzeniowski to polski lekkoatleta, chodziarz, mistrz olimpijski, świata i Europy. Jako jedyny polski sportowiec i pierwszy zawodnik w historii chodu światowego zdobył złoty medal na trzech igrzyskach olimpijskich z rzędu: w Atlancie, Sydney i Atenach. Mistrz świata w chodzie na 50 kilometrów (1997, 2001 i 2003 r.), mistrz Europy (1998 i 2002 r.) oraz wielokrotny mistrz Polski. Dwukrotnie zwyciężył w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca roku (1998 i 2000 r.). Za wybitne osiągnięcia sportowe został również odznaczony m.in.: Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

UNICEF jest twórcą idei wspierania działań charytatywnych przez osobistości świata kultury i sportu. Jako pierwsza organizacja na świecie, już w latach 50., zaprosił sławne osoby do wspierania działań na rzecz dzieci. Ambasadorowie Dobrej Woli UNICEF z poświęceniem wykorzystują swój talent i sławę, aby walczyć o prawa najmłodszych i wspierać misję UNICEF w zapewnieniu każdemu dziecku prawa do zdrowia, edukacji, równości i  ochrony przed przemocą.

Ambasadorowie Dobrej Woli zawsze działają pro bono. Wśród Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF znajdziemy takich uznanych sportowców jak piłkarze Leo Messi i David Beckham czy tenisista Novak Djokovic.

Ambasadorami Dobrej Woli UNICEF w Polsce są także: Małgorzata Foremniak, Majka Jeżowska, Magdalena Różczka, Robert Lewandowski oraz Artur Żmijewski.

Dołącz do akcji:

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.