FaceBook

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

fot. P. Łączny

Robert Lewandowski urodził się w Warszawie, 21 sierpnia 1988 roku. Jest polskim piłkarzem występującym na pozycji napastnika. 

Robert Lewandowski jest zawodnikiem Bayernu Monachium i gra w Reprezentacji Polski.  Wychowanek Varsovii Warszawa, występował także w: Delcie Warszawa, Legii Warszawa, Zniczu Pruszków i Lechu Poznań. 

Mistrz Polski z roku 2010,  Mistrz Niemiec w latach 2011, 2012, Zdobywca Pucharu Niemiec 2012 i  Superpucharu Niemiec 2013, Puchar Polski i Superpuchar Polski w roku 2009.
Król Strzelców Polskiej Ekstraklasy 2010. Najlepszy Polski Piłkarz według Tygodnika Piłka Nożna w latach 2011, 2012, 2013. W sezonie 2012/2013 zajął piąte miejsce w plebiscycie
na najlepszego piłkarza Europy według UEFA. Jest także Członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta. 

Robert Lewandowski od lat angażuje się w działania charytatywne. Corocznie, przed Świętami Bożego Narodzenia, wspólnie z żoną Anną, wspierają ubogie i potrzebujące pomocy rodziny. Państwo Lewandowscy wspomagają równocześnie prospołeczny projekt, który pozwala dzieciom, uczyć się  wygrywać w szkole, jak i w życiu. 

Jako Ambasador Dobrej Woli, Robert Lewandowski na początku swojej współpracy
z UNICEF, weźmie udział w ogólnoeuropejskiej kampanii dot. sytuacji dzieci będących ofiarami konfliktów, kryzysów i klęsk żywiołowych. Każdego dnia odbierają one najmłodszym dzieciństwo i na ten właśnie problem Robert Lewandowski będzie chciał zwrócić szczególną uwagę.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.