FaceBook

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

fot. P. Łączny

Robert Lewandowski od lat angażuje się w działania charytatywne. Corocznie, przed Świętami Bożego Narodzenia, wspólnie z żoną Anną, wspierają ubogie i potrzebujące pomocy rodziny. Państwo Lewandowscy wspomagają równocześnie prospołeczny projekt, który pozwala dzieciom, uczyć się wygrywać w szkole, jak i w życiu. 

Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF został w roku 2014. W ramach UNICEF Robert zaangażował się w akcje „Głos Dzieci” w Jordanii, Reszta w Twoich rękach, wspierał również aktywnie nasze działania w Nepalu.

Jordan - Głos Dzieci

W 2014 roku Robert Lewandowski odwiedził Syryjski obóz dla uchodźców w Zaatari (Jordania). Pomagał dzielić się historiami dzieci i ich rodzin, w regionach objętych kryzysem humanitarnym.

W 2014 roku Robert Lewandowski odwiedził Syryjski obóz dla uchodźców w Zaatari (Jordan).

© UNICEF

Rozmawiałem z dziećmi i ich matkami, które musiały uciekać z Syrii w poszukiwaniu schronienia. Niestety, zazwyczaj tych dzieci nikt nie słucha albo nie chce usłyszeć. Ich dramatycznie historie i apele o pomoc pozostają niezauważone. Dlatego oddaję im swój głos.Musimy być otwarci na wołanie dzieci. Użyczcie im swojego głosu, powiedzcie swoim bliskim i znajomym, że na całym świecie są dzieci, które czekają na naszą pomoc i zainteresowanie. Pomóżcie nam opowiedzieć ich historie. Wasz głos jest dla tych dzieci bezcenny. – apelował Robert.

W 2015 kampania otrzymała wyróżnienie w konkursie na Kampanię Społeczną Roku 2014 w kategorii Kampanie Organizacji Pozarządowych.

Polska odsłona międzynarodowej kampanii, w którą zaangażował się Robert Lewandowski, została oceniona jako najbardziej efektywna, dziesięciokrotnie przekraczając przewidywany zasięg.

Zobacz zdjęcia:

Galeria - Robert Lewandowski w Kampanii Głos Dzieci

Reszta w Twoich rękach

Projekt „Reszta w Twoich rękach”, realizowany jest przez Mennicę Polską od 2014 r., polega na przekazaniu reszty z zakupów na cele charytatywne. Szczęśliwy dukat UNICEF, którego można otrzymać zamiast reszty, został zaprojektowany przez Ambasadora Dobrej Woli – Roberta Lewandowskiego. Przedstawia uśmiechniętego chłopca z piłką. Hasłem „Razem dla dzieci” Robert Lewandowski zapraszał wszystkich do wsparcia akcji.

Projekt „Reszta w Twoich rękach”, realizowany jest przez Mennicę Polską od 2014 r., polega na przekazaniu reszty z zakupów na cele charytatywne.

© UNICEF

Dowiedz się więcej:

Szczęśliwe Dukaty już po raz trzeci wesprą dzieci

Robert Lewandowski wspierał też nasze działania prowadzone po trzęsieniu ziemi w Nepalu

© UNICEF/F11-Pracownia,f11.art.pl

Robert Lewandowski wspierał też nasze działania prowadzone po trzęsieniu ziemi w Nepalu, jako kapitan Drużyny UNICEF. Udzielił również wywiadu, by zachęcić innych do pomocy.

Podobnie jak wiele osób włączyłem się w akcję pomocy dla Nepalu w ubiegłym roku, tuż po trzęsieniu ziemi. Jako kapitan drużyny UNICEF chcę zachęcić wszystkich do pomocy tym dzieciom. Dzielmy się tym, co mamy, bo nigdy nie wiadomo, czy kiedyś nie będziemy stali po tej drugiej stronie.

Dowiedz się więcej:

Robert Lewandowski - Pomoc dla Nepalu

UNICEF Polska powołuje Druzyn UNICEF aby niesc pomoc dzieciom w Nepalu. Na jej czele Robert Lewandowski

***

Robert Lewandowski urodził się w Warszawie, 21 sierpnia 1988 roku. Jest polskim piłkarzem występującym na pozycji napastnika. 

Robert jest zawodnikiem Bayernu Monachium i gra w Reprezentacji Polski. Wychowanek Varsovii Warszawa, występował także w: Delcie Warszawa, Legii Warszawa, Zniczu Pruszków, Lechu Poznań i Borussi Dortmund. Wielokrotnie wyróżniany za swoje osiągnięcia, m.in. jako Sportowiec Roku, Król Strzelców, Najlepszy Piłkarz.

Dołącz do akcji:

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.