FaceBook

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

fot. P. Łączny

Robert Lewandowski od lat angażuje się w działania charytatywne. Corocznie, przed Świętami Bożego Narodzenia, wspólnie z żoną Anną, wspierają ubogie i potrzebujące pomocy rodziny. Państwo Lewandowscy wspomagają równocześnie prospołeczny projekt, który pozwala dzieciom, uczyć się wygrywać w szkole, jak i w życiu. 

Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF został w roku 2014. W ramach UNICEF Robert zaangażował się w akcje „Głos Dzieci” w Jordanii, Reszta w Twoich rękach, wspierał również aktywnie nasze działania w Nepalu.

Jordan - Głos Dzieci

W 2014 roku Robert Lewandowski odwiedził Syryjski obóz dla uchodźców w Zaatari (Jordania). Pomagał dzielić się historiami dzieci i ich rodzin, w regionach objętych kryzysem humanitarnym.

W 2014 roku Robert Lewandowski odwiedził Syryjski obóz dla uchodźców w Zaatari (Jordan).

© UNICEF

Rozmawiałem z dziećmi i ich matkami, które musiały uciekać z Syrii w poszukiwaniu schronienia. Niestety, zazwyczaj tych dzieci nikt nie słucha albo nie chce usłyszeć. Ich dramatycznie historie i apele o pomoc pozostają niezauważone. Dlatego oddaję im swój głos. Musimy być otwarci na wołanie dzieci. Użyczcie im swojego głosu, powiedzcie swoim bliskim i znajomym, że na całym świecie są dzieci, które czekają na naszą pomoc i zainteresowanie. Pomóżcie nam opowiedzieć ich historie. Wasz głos jest dla tych dzieci bezcenny. – apelował Robert.

W 2015 kampania otrzymała wyróżnienie w konkursie na Kampanię Społeczną Roku 2014 w kategorii Kampanie Organizacji Pozarządowych.

Polska odsłona międzynarodowej kampanii, w którą zaangażował się Robert Lewandowski, została oceniona jako najbardziej efektywna, dziesięciokrotnie przekraczając przewidywany zasięg.

Zobacz zdjęcia:

Galeria - Robert Lewandowski w Kampanii Głos Dzieci

Reszta w Twoich rękach

Projekt „Reszta w Twoich rękach”, realizowany jest przez Mennicę Polską od 2014 r., polega na przekazaniu reszty z zakupów na cele charytatywne. Szczęśliwy dukat UNICEF, którego można otrzymać zamiast reszty, został zaprojektowany przez Ambasadora Dobrej Woli – Roberta Lewandowskiego. Przedstawia uśmiechniętego chłopca z piłką. Hasłem „Razem dla dzieci” Robert Lewandowski zapraszał wszystkich do wsparcia akcji.

Projekt „Reszta w Twoich rękach”, realizowany jest przez Mennicę Polską od 2014 r., polega na przekazaniu reszty z zakupów na cele charytatywne.

© UNICEF

Dowiedz się więcej:

Szczęśliwe Dukaty już po raz trzeci wesprą dzieci

Robert Lewandowski wspierał też nasze działania prowadzone po trzęsieniu ziemi w Nepalu

© UNICEF/F11-Pracownia,f11.art.pl

Robert Lewandowski wspierał też nasze działania prowadzone po trzęsieniu ziemi w Nepalu, jako kapitan Drużyny UNICEF. Udzielił również wywiadu, by zachęcić innych do pomocy.

Podobnie jak wiele osób włączyłem się w akcję pomocy dla Nepalu w ubiegłym roku, tuż po trzęsieniu ziemi. Jako kapitan drużyny UNICEF chc ę  zachęcić wszystkich do pomocy tym dzieciom. Dzielmy się tym, co mamy, bo nigdy nie wiadomo, czy kiedyś nie będziemy stali po tej drugiej stronie .

Dowiedz się więcej:

Robert Lewandowski - Pomoc dla Nepalu

UNICEF Polska powołuje Druzyn UNICEF aby niesc pomoc dzieciom w Nepalu. Na jej czele Robert Lewandowski

***

Robert Lewandowski urodził się w Warszawie, 21 sierpnia 1988 roku. Jest polskim piłkarzem występującym na pozycji napastnika. 

Robert jest zawodnikiem Bayernu Monachium i gra w Reprezentacji Polski. Wychowanek Varsovii Warszawa, występował także w: Delcie Warszawa, Legii Warszawa, Zniczu Pruszków, Lechu Poznań i Borussi Dortmund. Wielokrotnie wyróżniany za swoje osiągnięcia, m.in. jako Sportowiec Roku, Król Strzelców, Najlepszy Piłkarz.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.