FaceBook

Głos Młodzieży w sprawie partycypacji

Zwracamy się z prośbą o wzięcie udziału w konsultacjach dotyczących partycypacji dzieci i młodzieży. Jeśli należysz do tej grupy osób poniżej 18 roku życia to zachęcamy do zaangażowania się.

Konsultacje dotyczą dokumentu przygotowanego przez młodzież z Unii Europejskiej we współpracy z ekspertami i UNICEF. Dokument ten to Deklaracja dotycząca partycypacji dzieci i młodzieży w życiu społecznym i procesach decyzyjnych odbywających się na szczeblu lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Skierowana jest do decydentów – liderów państw członkowskich UE i przedstawicieli władz Unii. Młodzież prosi i domaga się w niej, by ich zdanie było brane pod uwagę i by mieli szansę uczestniczyć we wszystkich procesach, które ich dotyczą. Oczekują powołania i stworzenia właściwych mechanizmów, które im to umożliwią.

Dla UNICEF, który we wszystkich swych działaniach kieruje się zapisami Konwencji o prawach dziecka, jest to niezwykle istotna kwestia, gdyż daje szansę na realizację zapisu Artykuły 12 tegoż dokumentu. Wierzymy, że szerokie konsultacje i dotarcie do jak największej grupy młodych ludzi, a więc samych zainteresowanych partycypacją, zebranie ich opinii na ten temat i zaprezentowanie ich najważniejszym osobom stanowiącym prawo w Unii Europejskiej, przyczynią się do wprowadzenia realnej zmiany w tym obszarze.

Poniżej znajdziecie pełen tekst deklaracji w pliku PDF. Przeczytajcie go a następnie wypełnijcie krótką anonimową ankietę, która znajduje się pod linkiem https://surveys.hotjar.com/s?siteId=88984&surveyId=131292

Całość nie zajmie Wam więcej jak 5 minut, a Wasz głos może mieć ogromne znaczenie. Będziemy wdzięczni za pomoc! Macie czas do 12 kwietnia na wyrażenie swojej opinii w temacie partycypacji. Nie przegapcie go!

Bukaresztańska Deklaracja Dzieci

.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.