FaceBook

Polska Orkiestra Radiowa na rocznicy

Dwudziestego listopada 2009 roku UNICEF obchodził 20 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach Dziecka.

Najważniejszy i najbardziej uniwersalny dokument nazywany Światową Konstytucją praw dziecka - dokument chroniący każde dziecko na całym globie, niezależnie od jego płci, koloru skóry i pochodzenia. Z tej okazji 22 listopada, w Studio Koncertowym Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa, pod Dyrekcją Łukasza Borowicza, wykonała pierwszy raz w Polsce Hymn UNICEF, utwór, który powstał z okazji rocznicy uchwalenia Konwencji.
"Szczerze wierzę, że muzyka, jako jeden z najbardziej uniwersalnych języków, może inspirować i kształcić ludzi na całym świecie"- powiedział Steve Barakatt, kanadyjski kompozytor i Ambasador Hymnu UNICEF.
Od 20 listopada Hymn UNICEF jest wykonywany na wszystkich kontynentach kuli ziemskiej od Kanady, USA, Europę, Japonię po Nową Zelandię przez największe i znane na świecie orkiestry symfoniczne. Do grona wykonawców dołączyła Polska Orkiestra Radiowa.
"Dziękuje Jej Dyrektorowi Artystycznemu, Maestro Łukaszowi Borowiczowi za udział i oddanie tej wielkiej sprawie" - powiedział w niedzielę, 22 listopada Dyrektor Generalny UNICEF,
Marek Krupiński - "Dziękuję Dyrekcji Programu 2 Polskiego Radia za pomoc przy organizacji dzisiejszego koncertu". Pan Marek Krupiński przekazał także na ręce Maestro Borowicza oryginał partytury przywieziony z Kanady ze specjalną dedykacją Steve'a Barakatta dla Polskiej Orkiestry Radiowej.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.