FaceBook

Promocja praw dziecka w sklepach 5.10.15

Każde dziecko powinno znać swoje prawa! Dlatego włączając się w obchody 20-lecia uchwalenia Konwencji o prawach dziecka sieć sklepów 5.10.15 będzie rozdawać najmłodszym specjalną książeczkę.

Każde dziecko powinno znać swoje prawa! Dlatego, włączając się w obchody 20-lecia uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowane przez UNICEF, sieć sklepów 5.10.15 będzie rozdawać najmłodszym specjalną książeczkę o prawach dziecka. Firma Komex, właściciel marki, wsparła produkcję publikacji.
20. listopada 2009 roku mija dwadzieścia lat od uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Całe pokolenie młodych ludzi dorastało już pod skrzydłami tego najbardziej rozpowszechnionego dokumentu prawa międzynarodowego na świecie.
Konwencja jest dokumentem w pewnym sensie rewolucyjnym bo po raz pierwszy zostały w niej uwzględnione prawa i wolności osobiste dziecka takie jak np. prawo do prywatności, swobody wypowiedzi.
Polska miała swój duży wkład w uchwaleniu Konwencji przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Już w 1978 roku przedłożyliśmy pierwszy projekt dokumentu Komisji Praw Człowieka ONZ. W Polsce Konwencja o prawach dziecka weszła w życie 7 lipca 1991 roku.
UNICEF stoi na straży Konwencji o prawach dziecka. W związku z dwudziestą rocznicą powstania dokumentu, UNICEF na całym świecie podjął działania, których celem jest zaakcentowanie rocznicy i podjęcie dyskusji o przestrzeganiu praw najmłodszych mieszkańców Ziemi.
UNICEF Polska także świętuje 20 urodziny Konwencji o prawach dziecka. Jednym z organizowanych wydarzeń jest akcja promowania praw dziecka w sklepach 5.10.15. W tym celu UNICEF przygotował specjalną książeczkę - skrót Konwencji dla dzieci. Będzie ona dodawana bezpłatnie do wszystkich zakupów dokonanych od 20 do 27 listopada w sklepach 5.10.15 (lub do wyczerpania zapasów).

* * *

UNICEF Polska i firma Komex, właściciel marki 5.10.15 realizują wspólnie już kolejny projekt. 5.10.15, jako firma społecznie wrażliwa i odpowiedzialna, wspiera finansowo działania organizacji UNICEF na rzecz dzieci, których los pozbawił możliwości prawidłowego rozwoju. Firma wsparła między innymi projekt "Szkoły dla Afryki" oraz przygotowanie książeczki "Twoje prawa", promującej prawa dziecka. Książeczka, w nakładzie około 70 tysięcy, była dystrybuowana bezpłatnie w sieci sklepów 5.10.15 w grudniu ubiegłego roku. W tym roku przed Świętami w wybranych sklepach będzie można kupić bożonarodzeniowe kartki UNICEF.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.