FaceBook

Róg Afryki II

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej

Polski Komitet Narodowy UNICEF z siedzibą w Warszawie 02-665, Al. Wilanowska 317, przeprowadził zbiórkę publiczną pieniędzy na sfinansowanie akcji humanitarnej prowadzonej przez UNICEF w tzw. Rogu Afryki (Kenia, Somalia, Etiopia i Djibouti) w związku z największą od 60 lat w tym regionie suszą, zgodnie z Decyzją Nr 317/2011 Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (DZiK-VI-632-1-338/11/AT) z dnia 30 grudnia 2011 r.

Zbiórka publiczna prowadzona była w okresie od 2 stycznia do 31 lipca 2012 r.

Łącznie, w ramach przeprowadzonej zbiórki, zebrano: 141 270,95 PLN. Całą sumę przekazano na pomoc poszkodowanym w Rogu Afryki. Środki zgromadzono za pomocą dobrowolnych wpłat na konto bankowe o numerze 73 1020 1013 0000 0102 0151 5907 – 73 225,69 PLN, zbiórki do puszek kwestarskich - 3 648,00 PLN oraz dobrowolnych wpłat online poprzez stronę www.unicef.pl – 64 397,26 PLN.

Kwota 141 270,95 PLN zasiliła główny fundusz UNICEF w Nowym Jorku (USA). Zebrane środki przekazane zostały na cel określony we wniosku o zbiórkę publiczną, czyli na dofinansowanie następujących działań prowadzonych przez UNICEF w związku z katastrofą humanitarną w Rogu Afryki:

Żywienie (m.in. dostarczanie żywności, odżywek witaminowych i suplementów minerałów, mleka w proszku, soli leczących odwodnienie organizmu, leków przeciwpasożytniczych).

Zdrowie (m.in. dostarczanie leków, szczepionek i wyposażenia do szczepień, zestawów pierwszej pomocy, respiratorów oraz zestawów dla akuszerek, zapewnienie właściwej opieki pediatrycznej oraz nad kobietami ciężarnymi).

Woda (m.in. zapewnienie dostępu do wody pitnej, budowa studni, instalacja pomp wodnych, zapewnienie pojemników do przechowywania i zestawów do oczyszczania wody, budowa latryn, pryszniców, dostarczanie środków higienicznych, oczyszczanie miejsc publicznych).

Ochrona dzieci (m.in. zapewnienie ochrony dzieci przed przemocą, wykorzystywaniem, zapewnienie opieki nad dziećmi osieroconymi, dziećmi rozdzielonymi z rodzinami, tworzenie tzw. Miejsc Przyjaznych Dziecku, identyfikacja i rejestracja dzieci pozostawionych bez opieki, pomoc w łączeniu rodzin, zapewnienie tymczasowego schronienia).

Edukacja (m.in. tworzenie tymczasowych szkół, dostarczanie przyborów szkolnych i zestawów sportowych, szkolenia dla nauczycieli i wolontariuszy).

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.