FC Barcelona

FC Barcelona

Jak pomagać? Czasem wystarczy głośno powiedzieć Wspieram UNICEF! Tak zrobił klub FC Barcelona.

Klub Barcelona (FCB) rozpoczął współpracę z UNICEF w 2006 roku umieszczając logo organizacji na swoich koszulkach i zobowiązując się do wspierania programów ochrony dzieci przed HIV/AIDS.

W 2018 roku Barcelona przekazała 2 mln Euro na programy pomocowe UNICEF. Znak UNICEF to pierwszy logotyp reklamowy umieszczony na koszulkach drużyny w ponad 110 letniej historii klubu. 

Negatywny wpływ HIV i AIDS na dzieci i młodzież od lat jest przedmiotem zainteresowania i troski UNICEF. Epidemia dotyka coraz młodsze pokolenie, zwłaszcza w Afryce Subsaharyjskiej, gdzie odsetek osób zarażonych HIV jest najwyższy. UNICEF wierzy, że sport może być doskonałym narzędziem pracy i dotarcia z informacją dotyczącą profilaktyki zdrowotnej do młodych ludzi, ich rodzin i całych społeczności.

Dlatego UNICEF i FC Barcelona połączyły siły by wykorzystać siłę sportu w realizowaniu programów pomocy dzieciom dotkniętym HIV/AIDS prowadzonym w ramach kampanii „Razem dla dzieci. Razem przeciw AIDS.” Połączone zasięgi UNICEF i FC Barcelony pozwoliły dotrzeć z przekazem do o wiele szerszej publiczności.

Dowiedz się wiecej