FaceBook

Centrum Medyczne Damiana

CMD unicef logo

Współpraca UNICEF Polska z Centrum Medycznym Damiana rozpoczęła się w 2010 roku. Przez cztery lata udało się nam zrealizować wiele działań zwiększających świadomość pacjentów i pracowników CMD w zakresie działalności UNICEF i problemów dzieci w najuboższych regionach świata. Inauguracją wspólnych działań była wystawa zdjęć poświęcona działalności UNICEF zaprezentowana w przychodniach na terenie Warszawy.

W ramach współpracy Centrum Medyczne Damiana angażuje się między innymi w doroczne kampanie informacyjno–fundraisingowe UNICEF Polska. Informacja o działaniach organizacji oraz sytuacji dzieci w krajach rozwijających się na bieżąco pojawia się w magazynie „Poradnik” oraz na stronach internetowych Firmy.
W 2013 roku Centrum Medyczne Damiana po raz pierwszy zorganizowało indywidualną akcję pozyskiwania funduszy na realizację działań UNICEF. Przyłączając się do akcji „2 złote na zdrowie dziecka” pacjenci Centrum Medycznego Damiana mieli możliwość przekazania drobnej darowizny doliczonej automatycznie do ich rachunku za usługi medyczne.

„2 złote na zdrowie dziecka” -2013

W okresie od 24 czerwca do 30 września 2013  roku każdy pacjent miał możliwość wsparcia  programów szczepień dzieci prowadzonych przez UNICEF. Kampania obfitowała w działania komunikacyjne - ulotki, plakaty i standy promocyjne dostępne były we wszystkich placówkach Centrum Medycznego Damiana. Specjalna informacja została zamieszczona
w magazynie „Poradnik” oraz na stronach Centrum Medycznego Damiana i UNICEF Polska.

Dzięki zaangażowaniu CMD i jego pacjentów z akcji „2 złote na zdrowie dziecka”
do UNICEF trafiła kwota 7 548 złotych, za którą zakupiono:

  • 1 350 szczepionek przeciw odrze
  • 7 200 szczepionek przeciw tężcowi
  • 2 250 szczepionek przeciw polio
  • 45 lodówek przenośnych do transportu szczepionek.

Na uwagę zasługuje szczególne zaangażowanie pracowników Centrum Medycznego Damiana w działania na rzecz UNICEF. W 2012 roku pracownicy uczestniczyli w akcji „Uwierz
w Świętego Mikołaja”. Za zebrane 3000 złotych dla podopiecznych domu dziecka w Równem zakupione zostały produkty UNICEF. Pracownicy działu call centre przygotowali również Jasełka i odwiedzili z przedstawieniem dzieci w domu dziecka. W tym samym roku
w grudniu pracownicy CMD wzięli udział w akcji „Wszystkie Kolory Świata”. Podczas finału w czasie wspólnego spotkania wigilijnego zaprezentowano 57 charytatywnych laleczek, uszytych przez pracowników Firmy. Uczestnicy spotkania mieli okazję zostać opiekunami laleczek poprzez przekazanie darowizny na rzecz programu szczepień prowadzonego przez UNICEF w Czadzie. 

Unicef LCD

„2 złote na zdrowie dziecka” -2014

Rok 2014 był kontynuacją naszych wspólnych działań. W okresie od początku lipca do końca sierpnia 2014 roku wspólnie przeprowadziliśmy II edycję akcji „2 złote na zdrowie dziecka”. Przy rejestracji wizyty we wszystkich placówkach Centrum Medycznego Damiana pacjenci mogli przekazać darowiznę na zakup szczepionek ratujących życie dzieci w najbiedniejszych krajach świata.

Dzięki zaangażowaniu CMD i jego pacjentów z II edycji akcji „2 złote na zdrowie dziecka” do UNICEF trafiła kwota 9412 zł złotych, za którą zakupiono:

  • 2760 szczepionek przeciw odrze
  • 9600 szczepionek przeciw tężcowi
  • 4800 szczepionek przeciw polio
  • 30 przenośnych lodówek do transportu szczepionek.

Dziękujemy Centrum Medycznemu Damiana za wsparcie!

DSC08042

Centrum Medyczne Damiana powstało w 1994 roku. Było pierwszą, a zarazem jedyną prywatną placówką medyczną w Warszawie posiadającą przychodnię i szpital. Centrum Medyczne Damiana opiekuje się ponad 750 tys. pacjentów i w myśl hasła „Z Damianem przez całe życie” otacza swoich pacjentów opieką od dnia narodzin aż po późną starość. Zakres oferowanych usług oraz pakietów medycznych dostosowany jest do rosnących oczekiwań pacjentów: tych najmłodszych i tych starszych.

IMG_1451

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.