FaceBook

Projekty sportowe

Mały zawodnik z Ghany gotowy do meczu

© UNICEF/E Ademuyiwa

UNICEF wierzy, że sport i zabawa to skuteczne narzędzie do walki o przestrzeganie praw i lepszą przyszłość dzieci. Sport, zabawa i rekreacja to doskonały sposób na przyswojenie wartości oraz idei, z którymi młody człowiek będzie spotykał się przez całe życie. To właśnie sport i zabawa wspierają przyjaźń i, tak ważną, choć bardzo często ignorowaną, zasadę fair-play. Pokazują, jak pokonywać napotkane przeszkody, jak pracować w zespole, uczą szacunku i dyscypliny.

UNICEF podkreśla znaczenie sportu, gdyż to właśnie on pomaga przygotować młodych ludzi na wyzwania czekające na nich w dorosłym życiu.

Sport daje nam również wielu bohaterów, podziwianych i naśladowanych przez miliony osób. Dlatego właśnie UNICEF angażuje znanych sportowców, olimpijczyków, mistrzów i inne osobistości ze świata sportu, aby inspirowali oni najmłodszych do przezwyciężania codziennych kłopotów i trudności. Wśród Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF znajdziemy takich uznanych sportowców jak David Beckham czy łyżwiarka Yuna Kim i Leo Messi. Polskim Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF jest Robert Lewandowski, ale działania UNICEF wspierają również inni znani sportowcy, jak Robert Korzeniowski, zawodnicy Skry Bełchatów, czy polscy himalaiści.

Coraz częściej sport pozwala również na prowadzenie działań związanych z pozyskaniem funduszy na realizację działań UNICEF. Znane na całym świecie kluby i organizacje sportowe, występując z logo organizacji na koszulkach, przekazują UNICEF środki na programy pomocy prowadzone w krajach rozwijających się. Są wśród nich takie kluby jak FC Barcelona, czy Olympiacos FC.

UNICEF, coraz częściej jest partnerem międzynarodowych wydarzeń sportowych, gromadząc sportowców i ich fanów wokół działań na rzecz potrzebujących dzieci.

Również w Polsce środowisko sportowe zwraca uwagę na potrzebę pomocy, zarówno lokalnie, jak i w najbiedniejszych krajach świata. UNICEF Polska łączy siły we współpracy z firmami i organizacjami sportowymi, aby jeszcze bardziej skutecznie działać dla dobra dzieci na całym świecie. 

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.