FaceBook

Archiwum akcji

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

  Zapraszamy wszystkie szkoły i przedszkola do akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

  20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Sprawdź, jak możesz wspólnie z UNICEF świętować ten dzień i pokazać, że prawa dziecka są ważne dla Waszej placówki.

  więcejCzytaj...
 • Szkoła z Prawami Dziecka IV edycja

  Jak rozumieć edukację o prawach dziecka? Czy niesie ona ze sobą jakieś korzyści?
  W jaki sposób włączać ją w pracę z uczniami? Kim jest Szeryf Praw Dziecka?

  Jeśli chcą Państwo poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z prawami dziecka, zapraszamy do udziału w projekcie edukacyjnym UNICEF
  „Szkoła z Prawami Dziecka”.

  więcejCzytaj...
 • Wszystkie Kolory Świata - V edycja

  W jaki sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Jak pokazać dzieciom, że mogą pomóc tym najbardziej potrzebującym i jednocześnie czerpać z tego radość?

  Zapraszamy wszystkie zainteresowane instytucje i placówki edukacyjne do udziału w akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. To już piąta polska edycja światowego projektu edukacyjno – pomocowego UNICEF, którego początki sięgają 1999 roku. Zachęcamy do niesamowitej przygody zarówno najmłodszych przedszkolaków, uczniów,  jak ich starszych kolegów, a także  nauczycieli i całe środowisko pedagogiczne. Oczywiście zachęcamy do włączenia w działania  rodziców, dziadków i opiekunów, których wsparcie w tym projekcie będzie nieocenione.


  Kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

  więcejCzytaj...
 • zaWODY dla AFRYKI

  zaWODY dla AFRYKI

  Czy wyobrażasz sobie, że wstajesz rano i idziesz 6 km, by przynieść wodę dla całej rodziny? Czy zdajesz sobie sprawę jak trudne może być życie bez dostępu do czystej wody? Jeśli chcesz dowiedzieć więcej się o znaczeniu wody w życiu człowieka to zapraszamy do włączenia się w najnowszą akcję edukacyjną UNICEF.

   

   

  więcejCzytaj...
 • Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!

  Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!

  Wyobraź sobie, że budząc się każdego dnia nie masz pewności czy cały Twój świat nie runie w gruzach? Przerażające, prawda? A tak wygląda właśnie obraz wojny. Z pewnością nie jest to miejsce dla dzieci. Strach, głód, niepewność… Te odczucia towarzyszą każdego dnia dzieciom żyjącym w Syrii. Niestety ich sytuacja może się pogorszyć, gdyż zbliża się zima. Pozbawione domów, ciepłych ubrań i opieki mogą nie przetrwać tego czasu. Ich los jest w naszych rękach. Przyłącz się do akcji UNICEF i spraw, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę!

  więcejCzytaj...
 • Po pierwsze dziecko

  Wojna wszędzie jest taka sama – bez względu na szerokość geograficzną, zawsze destabilizuje życie milionów ludzi. Przynosi cierpienie, ból, strach.

   

  więcejCzytaj...
 • Wszystkie Kolory Świata – IV edycja

  Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Jak pokazać dzieciom, że pomaganie może być przyjemne?

  Jeśli chcą Państwo poznać odpowiedzi na te pytania, to zapraszamy to wzięcia udziału w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. W Polsce kampanię wpiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. 

  więcejCzytaj...
 • Prawa dziecka a problemy współczesnego świata

  Co prawa dziecka mają wspólnego z klimatem? Co to jest „zaklęty krąg ubóstwa”? I co łączy Polskę z Gwatemalą?

  więcejCzytaj...
 • MALI uczniowie idą do szkoły

  Czy wyobrażasz sobie życie bez książek? A wiesz, że książka może odmienić życie ludzkie? Jeśli chcesz się o tym przekonać, zapraszamy do włączenia się w najnowszą akcję edukacyjną UNICEF!

  więcejCzytaj...
 • Pomóżmy dzieciom w Nepalu wrócić do szkoły

  25 kwietnia 2015 roku w Nepalu miało miejsce tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi. Bilans ofiar przekroczył 8 000 zabitych i ponad 10 000 rannych. Poszkodowanych zostało prawie 1,7 miliona dzieci.

  więcejCzytaj...
 • Wszystkie Kolory Świata –III edycja

  Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?

   

  więcejCzytaj...
 • Szkoła z Prawami Dziecka – III edycja

  Szkoła z Prawami Dziecka – III edycja

  więcejCzytaj...
 • Gwiazdka dla Afryki

  Gwiazdka dla Afryki – projekt edukacyjny UNICEF

  więcejCzytaj...
 • DZIEŃ ZMIAN

  DZIEŃ ZMIAN – NAJWIĘKSZA IMPREZA MIĘDZYKULTUROWA DLA SZKÓŁ

  więcejCzytaj...
 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

  Szanowni Państwo,

  W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka chcielibyśmy zaprosić Państwa do wyjątkowego świętowania tego dnia razem z UNICEF. 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Zależy nam, aby jak najwięcej szkół i przedszkoli w Polsce włączyło się w obchody tego niezwykle ważnego święta. 

  więcejCzytaj...
 • BiznesKlasa UNICEF

  Zapraszamy wszystkie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne do nowego projektu edukacyjnego "BiznesKlasa UNICEF"!

  więcejCzytaj...
 • Wszystkie Kolory Świata II

  Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola do wzięcia udziału w drugiej edycji projektu "Wszystkie Kolory Świata"!

  więcejCzytaj...
 • Baw się i bądź bezpieczny! - II edycja

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej UNICEF – „Baw się i bądź bezpieczny!”. Jest to druga edycja projektu zainaugurowanego w 2010 roku, w którym uczestniczyło ponad 1300 placówek edukacyjnych w kraju.

  więcejCzytaj...
 • Wszystkie Kolory Świata

  „Wszystkie Kolory Świata” to międzynarodowy projekt UNICEF, który rozpoczął się w listopadzie 2011 roku w polskich szkołach.

  więcejCzytaj...
 • Szkoła z prawami dziecka - II edycja

  Szanowni Państwo,

   

  Serdecznie zapraszamy Dyrekcję Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz Uczniów do wzięcia udziału w drugiej edycji programu edukacyjnego „Szkoła z prawami dziecka”. Chcielibyśmy zachęcić Państwa do uczestnictwa tym bardziej, iż w tym roku mija 20.rocznica ratyfikowania przez Polskę Konwencji o prawach dziecka.

   

  więcejCzytaj...
 • Dostrzec innych. Pomoc humanitarna na świecie

  Program edukacyjny „Dostrzec  Innych. Pomoc humanitarna na świecie” trwa!

   

  Do programu UNICEF zgłosiło się ponad 670 szkół z całej Polski.  Ponad 700 koordynatorów – nauczycieli stara się uwrażliwić dzieci na problemy z jakimi borykają się ich rówieśnicy w sytuacji konfliktu czy klęski żywiołowej, oraz zapoznać uczniów z trzema najistotniejszymi obszarami,  w ramach których  UNICEF  organizuje pomoc humanitarną: edukacja, woda pitna, żywność.

  więcejCzytaj...
 • Baw sie i bądź bezpieczny!

  UNICEF zaprasza wszystkie szkoły podstawowe do wzięcia udziału w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Baw się i bądź bezpieczny!”. Celem projektu jest przekazanie dzieciom wiedzy o tym, jak uchronić się przed wypadkami i dbać o własne bezpieczeństwo. Do 31 marca 2010r. można zgłosić udział szkoły w programie.

   

  więcejCzytaj...
 • Konkurs „PRAWA DZIECKA – oczami dziecka”

  Przypadająca w 2009 roku 20 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka stała się inspiracją dla projektu edukacyjnego UNICEF „Szkoła z prawami dziecka”. W ramach programu w prawie 2 tysiącach szkół prowadzono zajęcia poświęcone prawom najmłodszych.

  więcejCzytaj...
 • Młodzieżowy Szczyt Klimatyczny w Kopenhadze 2009

  Na podstawie konkursu UNICEF wybrana została trójka reprezentantów polskiej delegacji na Młodzieżowy Szczyt Klimatyczny w Kopenhadze w 2009 r. Uczniowie Ci wykazali się świetną znajomością zagadnień związanych z ochroną środowiska, doskonałym poziomem języka angielskiego oraz dużą charyzmą i umiejętnością społecznego zaangażowania rówieśników.

   

  więcejCzytaj...
 • Na ratunek dzieciom w Kongo

  W 2008 roku ponad 650 szkół z całej Polski przystąpiło do akcji „Na ratunek dzieciom w Kongo”. Dzięki Państwa wsparciu udało się zebrać 470 000 złotych, które zostały przekazane potrzebującym dzieciom w Demokratycznej Republice Konga. Była to pierwsza kampania UNICEF, która spotkała się z tak dużym odzewem środowiska szkolnego.

   

  więcejCzytaj...
 • Szkoła z prawami dziecka

  Z okazji 20 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka UNICEF przygotował program edukacyjny „Szkoła z prawami dziecka”. Do programu przyłączyło się prawie 1900 szkół z całej Polski. Szkoły otrzymały od nas materiały, które mogą być wykorzystane w prowadzeniu zajęć lekcyjnych. Projekt trwa do 1 marca 2010 roku.

  więcejCzytaj...
 • Konferencje i spotkania

  W każdym roku akademickim, UNICEF Polska jest zapraszany na konferencje naukowe i spotkania, w trakcie których przekazuje uczestnikom wiedzę na temat praw dziecka, Celów Milenijnych oraz Edukacji Rozwojowej.

  więcejCzytaj...
 • Przepustka do życia 2006

  W ramach akcji „Przepustka do życia” UNICEF prowadził w 2006 roku kampanię edukacyjną dla szkół. W ramach akcji szkoły brały udział w konkursie na przeprowadzenie najciekawszej kampanii informacyjnej dotyczącej sytuacji dzieci w krajach rozwijających się. Każda ze szkół, która włączyła się w program otrzymała specjalny pakiet materiałów edukacyjnych.

  więcejCzytaj...
 • Prawa dziecka - banał czy podstawa

  "Szkoły dla Afryki" światowy program UNICEF, który ma na celu budowę i odbudowę szkół i zapewnianie warunków do nauki, dając szansę na lepszą przyszłość setkom tysięcy dzieci w Angoli. Do projektu mogły przyłączyć się szkoły z całej Polski, które organizowały Dzień Afrykański, lekcje na temat sytuacji rówieśników z Angoli, prowadziły licytacje, konkursy, zbiórki datków do skarbon.

  więcejCzytaj...
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.